Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سکوت بانک مرکزی در برابر افزایش بی‌سابقه نرخ ارز، یورو از مرز ۵۸۰۰ تومان گذشت

سکوت بانک مرکزی در برابر افزایش بی‌سابقه نرخ ارز، یورو از مرز ۵۸۰۰ تومان گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران موکدا از بانک مرکزی و دولت خواسته تا سکوت خود را در قبال نرخ ارز بشکنند و با تثبیت نرخ ارز از نوسانات بیشتر بازار جلوگیری کنند.

آگهی

نرخ ارز برای دومین روز متوالی در صرافی‌های ایران بطور چشمگیری افزایش یافت. سامانه‌های اینترنتی صرافی‌های معتبر پایتخت بعضا نرخ فروش دلار آمریکا را تا ۴۷۰۰ تومان و نرخ یورو را ۵۸۵۰ تومان اعلام کرده‌اند و برخی از صرافی‌ها هم ترجیح داده‌اند از درج نرخ ارز در سامانه‌های خود خودداری کنند. تلاش ما برای تماس با صرافی‌ها نیز بی نتیجه مانده است؛ اغلب ضمن ابراز شگفتی از این روند صعودی، ترجیح دادند سکوت اختیار کنند.

در همین حال و به گزارش ایسنا، به اعتقاد علاء‌ میرمحمد صادقی، نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران نوسانات شدید نرخ ارز باعث شده که امکان پیش‌بینی از تجار گرفته شود. وی موکدا از بانک مرکزی و دولت خواسته تا سکوت خود را در قبال نرخ ارز بشکنند و با تثبیت نرخ ارز از نوسانات بیشتر بازار جلوگیری کنند.

خبرگزاری ایلنا هم در مورد افزایش محسوس قیمت ارز با اشاره به منفعل بودن نهادهای ذیربط در تنطیم نرخ ارز به تاثیر این مسئله در نوسان دقیقه‌ای قیمت ارز پرداخته است. وضعیتی که باعث شده بازار سیاه دلار داغ‌‌ترین روزهای عمر خود را تجربه کند.

گزارش میدانی ایلنا در مراجعه به صرافی های خیابان فردوسی هم حکایت از افزایش تقاضا برای خرید دلار و کاهش موجودی در بازار دارد. امیر حسینی یکی از این صرافان به ایلنا گفت: «هم اکنون دلار خریداری می‌کنیم اما موجودی خاصی برای فروش نداریم. انتظار می‌رود با عرضه دلار به صرافی‌ها از روند افزایش قیمت کاذب و پلکانی دلار که باعث شده است تا روزهای سخت و جدیدی را در بازار ارز ایجاد کند جلوگیری شود.»

نرخ دلار که در هفته‌های گذشته با شیب افزایشی همراه شده، روز شنبه ۳۰ دی ماه رکورد شکست و از مرز ۴۵۵۰ تومان گذشت. در همین روز هر یورو هم  تا ۵۶۵۰ تومان افزایش یافت و پوند نیز به ۶۱۸۵ تومان رسید.

نرخ ارز طی هفته های گذشته با یک شیب افزایشی همراه بوده بطوریکه در عرض مدت کمتر از یکماه قیمت یورو با حدود ۲۰ درصد افزایش از ۴۰۰۰ تومان به حدود ۴۸۰۰ تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید: دلار در ایران رکورد شکست

سکه طرح قدیم نیز روز یکشنبه  در صرافی‌ها در حدود یک میلیون و ۵۲۳ هزار تومان و سکه طرح جدید حدودا یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان به فروش رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط ۲۵هزار برابری؛ یک تومان سال ۱۳۱۵ الان چقدر می‌ارزد؟

رئیس پلیس تهران: جانشین جمشید بسم الله دستگیر شد

وضعیت قیمت دلار در ایران پس از سخنرانی ترامپ