Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس پلیس تهران: جانشین جمشید بسم الله دستگیر شد

رئیس پلیس تهران: جانشین جمشید بسم الله دستگیر شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در روزهای اخیر تب افزایش قیمت ارزهای خارجی به ویژه دلار دامن‌گیر اقتصاد ایران شده است و به نظر می‌رسد دولت ایران به ویژه با نزدیک شدن به ایام نوروز در پی یافتن راه حلی برای این معضل است.

آگهی

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران می گوید جانشین جمشید بسم الله در بازار ارز دستگیر شد. به گفته رئیس پلیس پایتخت ایران در عملیات روز چهارشنبه ماموران انتظامی «فردی به نام "س"» که جایگزین جمشید بسم الله شده بود، بازداشت شد.

رسانه‌های ایران پیش از این از یورش پلیس به بازار و دستگیری ده‌ها دلال ارز در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن خبر دادند.

سردار حسن رحیمی، رئیس پلیس پایتخت روز چهارشنبه در یک نشست خبری از دستگیری ۹۰ نفر از دلالان و «اخلال‌گران» بازار ارز به ویژه در سبزه میدان تهران در عملیات پلیس خبر داد و گفت: «در همین دقایق بیش از ۱۰۰ تومان قیمت پایین آمد و عملیات تاثیرگذار بود.»

رحیمی در حاشیه عملیات پلیس تهران برای دستگیری برخی دلالان بازار ارز که با حضور پلیس آگاهی، پیشگیری و یگان امداد انجام شد، در جمع خبرنگاران افزود: «طی روزهای اخیر بازار ارز وضعیت خوبی نداشت و با برگزاری جلسات قرار شد دستگاه قضا و ناجا وارد عمل شوند.»

وی ادامه داد: «در این عملیات بالغ بر ۵۰۰ هزار انواع ارز کشف و ضبط شد. همچنین ۱۰ صرافی غیرمجاز پلمپ شد.»

رحیمی با یادآوری این که عملیات پلیس به درخواست بانک مرکزی انجام شده است، اعلام کرد که این طرح «به صورت مستمر» ادامه خواهد داشت.

در روزهای اخیر تب افزایش قیمت ارزهای خارجی به ویژه دلار دامن‌گیر اقتصاد ایران شده است و به نظر می‌رسد دولت ایران به ویژه با نزدیک شدن به ایام نوروز در پی یافتن راه حلی برای این معضل است. سیاست‌گذاران مالی ایران در حال حاضر مبارزه با دلالی ارز را مؤثرترین چاره برای کنترل نرخ ارز دیده‌اند و رسانه‌ها پایین آمدن ۱۰۰ تومانی نرخ ارز در پی عملیات ۱۰ دقیقه‌ای پلیس را به عنوان تیتر انتخاب کردند.

سردار رحیمی در این زمینه گفت: «در بعضی ایام، مانند ایام نوروز میزان درخواست ارز بالا می‌رود اما این روند بالا رفتن قیمت ارز، روند غیر متعارفی داشته که یکی از عوامل آن می‌تواند این افراد (دلالان ارز) باشد.»

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس بانک مرکزی: بهای ارز باز هم «کاهش» می‌یابد

سکوت بانک مرکزی در برابر افزایش بی‌سابقه نرخ ارز، یورو از مرز ۵۸۰۰ تومان گذشت

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است