Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر دفاع آمریکا: تمرکز ما دیگر روی تروریسم نیست

جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا
جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آمریکا به منظور متوقف کردن ایران و کره شمالی نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری برای بالا بردن قابلیت‌های رزمی و تحرک نیروهای نظامی خود خواهد بود.»

آگهی

جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در تبیین راهبردهای دفاعی جدید این کشور گفت که تمرکز کاخ سفید دیگر تنها بر روی مسئله تروریسم نیست.

رقابت با چین و روسیه

وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در یک سخنرانی در دانشگاه جانز هاپکینز بالتیمور با اشاره به ضرورت ادامه مبارزه با تروریسم، در عین حال تصریح کرد که کشورش از این پس به جای مبارزه با تروریسم بیشتر بر تقویت توان نظامی خود متمرکز خواهد شد تا بتواند در رقابت تسلیحاتی با قدرت‌هایی مثل روسیه و چین از آنها پیشی بگیرد. وی با اظهار این که «خطر روسیه و چین از تروریسم جدی‌تر است»، افزود: «آمریکا دیگر باید با تهدیدهای فزاینده از سوی قدرت‌های تجدیدنظرخواه مانند چین و روسیه مقابله کند.»

آقای ماتیس روز جمعه گفت که چین ضمن استفاده از اقتصاد «غارتگرانه» موجب ارعاب همسایگان خود شده است.

در سند راهبردی جدید وزارت دفاع آمریکا که خلاصه‌ای از بخش‌های غیر محرمانه آن برای نخستین بار از ۲۰۱۴ تا کنون منتشر می‌شود، چین به عنوان تهدیدی بزرگ برای منافع این کشور قلمداد شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژنرال ماتیس همچنین روسیه را به «تجاوز» به مرزهای سایر کشورها متهم کرد. وی خطاب به مسئولان روسیه گفت: «اگر ما را به چالش بکشید، آن زمان طولانی‌ترین و بدترین روز شما خواهد بود.»

آقای ماتیس گفت که آمریکا در حال از دست دادن برتری نظامی خود در حوزه‌های مختلف است و باید بودجه نظامی خود را بالا ببرد تا بتواند برای جنگ آماده شود.

او همچنین افزود که از این پس «رقابت با قدرت‌های نظامی بزرگ اولویت امنیت ملی» آمریکا خواهد بود.

ایران و کره شمالی

وزیر دفاع آمریکا همچنین با یادآوری خطر ایران و کره شمالی به عنوان «دشمنان» آمریکا گفت: «آمریکا به منظور متوقف کردن ایران و کره شمالی نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری برای بالا بردن قابلیت‌های رزمی و تحرک نیروهای نظامی خود خواهد بود.»

بیشتر بخوانید:

جیمز متیس: به گزینه نظامی علیه ایران فکر نمی‌کنیم

وزیر دفاع آمریکا: کره شمالی تهدیدی برای جهان است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیر سیا: با نگارش نامه به قاسم سلیمانی به دنبال ارسال پیام روشنی بودم

انتقاد شدید چین و روسیه به راهبرد امنیتی آمریکا

جیمز متیس: به گزینه نظامی علیه ایران فکر نمی‌کنیم