Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بدترین زمان ممکن برای یک دیدار تاریخی

بدترین زمان ممکن برای یک دیدار تاریخی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شینزو آبه برای دیدار با برخی رهبران در شرق اروپا راهی قاره سبز شد اما در اولین گام در رومانی بخت دیدار همتای رومانیایی را از دست داد چرا که نخست وزیر رومانی همان روز دیدار ناگزیر استعفا داد.

آگهی

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و هیات همراهش ۸۷۰۰ کیلومتر، بین توکیو و بخارست را با هواپیمای دولتی پیمودند تا در یک سفر تاریخی به دیدار نخست وزیر رومانی بروند اما در عین شگفتی زمانی که آنها به رومانی رسیدند دیگر از آقای نخست وزیر خبری نبود چرا که او روز سه شنبه از سوی حزب سوسیال دمکرات برکنار شده بود و لاجرم از سمت خود استعفا داده بود.

نکته مهم دیگر بی سابقه بودن این دیدار رسمی بود.  برای اولین بار در تاریخ یک نخست وزیر ژاپن به دیدار رسمی همتای خود در رومانی می رفت. در واقع زمانی که آبه در هواپیما بوده است میهای تودوس، نخست وزیر پیشین رومانی استعفا و ریاست دولت را از دست داده است.

نخست وزیر رومانی بدلیل عدم حمایت حزب متبوعش ریاست کابینه را از دست داد. دیدار آبه از رومانی آغاز یک سفر پیش طراحی شده از اروپای شرقی می باشد. هرچند دیدار در بالاترین سطح بین دو نخست وزیر میسر نشد اما مذاکراتی بین هیات ژاپنی و مقامات رومانیایی برگزار شد.

سه شنبه شب شینزو آبه با رئیس جمهوری رومانی، کلاوس یوهانیس دیدار کرد. شینزو آبه در روزهای دیگر همین هفته از استونی، لتونی، بلغارستان و صربستان نیز دیدار خواهد کرد. این دومین بار در هفت ماه اخیر است که موقعیت نخست وزیر در رومانی متزلزل شده و بالاترین مقام اجرایی این کشور مجبور به استعفا می شود. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازتاب کم تظاهرات ضد فساد در روستاهای رومانی

پارلمان رومانی لغو دستورالعمل دولت را تایید کرد

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند