شورای یهودیان آلمان: پناهجویان مجبور به بازدید از اردوگاه های حکومت نازی شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شورای یهودیان آلمان: پناهجویان مجبور به بازدید از اردوگاه های حکومت نازی شوند
کپی رایت  آرشیو

شورای مرکزی یهودیان آلمان روز چهارشنبه از طرح بازدید اجباری پناهجویان و مهاجران به این کشور از اردوگاههای کار اجباری دوران حکومت نازی حمایت کرد.

به گفته این نهاد طرح بازدید مهاجران از اردوگاه های آلمان نازی که توسط یکی از سیاستمداران آلمانی پیشنهاد شده است، می تواند از افزایش یهودی ستیزی در این کشور جلوگیری کند.

سوسن شبلی، سیاستمدار آلمانی که اصالت فلسطینی دارد پیشنهاد کرده است مهاجران و پناهجویانی که وارد آلمان می شوند مجبور به بازدید از اردوگاههای حکومت نازی و بنای یادبود قربانیان این اردوگاهها شوند.

او می گوید: «منطقی است که هر فردی که در این کشور [آلمان] زندگی می کند حداقل یک بار در طول زندگی اش مجبور به بازدید از بنای یادبود اردوگاه های کار اجباری شود.»

هایکو ماس، وزیر دادگستری آلمان نیز ماه گذشته خواستار تاکید بیشتر بر هولوکاست در روند ادغام پناهجویان در جامعه آلمان شده بود.

بیش از ۷۰ سال از حکومت نازی و آزادسازی اردوگاههای کار اجباری رایش سوم می گذرد. حدود شش میلیون یهودی در اردوگاههای کار اجباری آلمان نازی کشته شدند.

آلمان اکنون میزبان بیش از یک میلیون پناهجو و مهاجری است که از جنگ و فقر در خاورمیانه و شمال آفریقا گریخته اند. شمار یهودیانی که اکنون در آلمان زندگی می کنند ۲۰۰ هزار نفر تخمین زده می شود.

بیشتر بخوانید:

جمله جنجالی نماینده پارلمان اروپا در مورد پناهجویان

نتانیاهو: ایران مانند آلمان نازی مصمم به کشتن یهودیان است