بازداشت پناهجوی افغان در آلمان به اتهام قتل دختر نوجوان

بازداشت پناهجوی افغان در آلمان به اتهام قتل دختر نوجوان
نگارش از Euronews

پسر پانزده ساله افغان در حمله با چاقو به دوست دختر سابق خود، این دختر نوجوان را در مقابل دیدگان بیشتر از ۱۰ نفر به قتل رساند.

یک پناهجوی پانزده ساله افغان به اتهام قتل دختر نوجوانی که همسن خود او بوده است و گفته می شود دوست دختر سابق این پناهجو بوده است، بازداشت شد. این پناهجوی مقیم آلمان متهم است با چاقوی ۲۰ سانتی متری آشپزخانه به این دختر نوجوان  ضرباتی وارد کرده که او بدلیل جراحات شدید فوت کرده است.

این حمله در یک داروخانه در مقابل دیدگان ده مشتری و دو نفر از کارکنان داروخانه در محله لودویگشافن شهر کاندل در جنوب غربی آلمان صورت گرفته است. دختر پانزده ساله با وجود انتقال به بیمارستان درگذشته است. پلیس فدرال آلمان می گوید این پناهجوی افغان در سال ۲۰۱۶ به آلمان مهاجرت کرده است و چندماهی با این دختر نوجوان در ارتباط بوده است.

بیشتر بخوانید:‌ دختر جوان آلمانی اولین قربانی پناهجوی افغان نبود

دادستان پرونده می گوید احتمال دارد که دلیل این قتل جدایی دختر نوجوان از پناهجوی افغان در اوایل ماه دسامبر بوده باشد. با این حال هنوز بطور رسمی دلیل اصلی حمله پناهجوی افغان که در بازداشت پلیس اعلام نشده است. 

پیشتر نیز در سال ۲۰۱۶ یک پناهجوی ۲۲ ساله افغان با نام حسین خاوری، یک دانشجوی نوزده ساله پزشکی تبعه آلمان را پس از تجاوز به قتل رساند که دادگاه این پناهجوی افغان در سپتامبر سال جاری برگزار شد. این قتل موجی از اعتراض گروههای راست افراطی ضدمهاجر و اسلام ستیز آلمانی را برانگیخت. 

مطالب مرتبط