Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شهر کوتبوس در آلمان ورود مهاجران جدید را ممنوع کرد

town of Cottbus
town of Cottbus Copyright REUTERS/Axel Schmidt
Copyright REUTERS/Axel Schmidt
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهردار کوتبوس و وزیر داخلی ایالت براندنبورگ اعلام کردند که دیگر هیچ مهاجری را که از مراکز پذیرش مهاجران فرستاده شود، نخواهند پذیرفت.

آگهی

مقامات محلی شهر کوتبوس در ایالت براندنبورگ در شرق آلمان اعلام کردند که دیگر مهاجر جدیدی را نخواهند پذیرفت.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که تنش میان ساکنان محلی و مهاجران در ماه جاری میلادی بطور قابل توجهی افزایش یافت و چندین مورد درگیری از جمله حمله با چاقو گزارش شد. در این درگیری‌ها گاه ساکنان محلی مقصر بودند و گاه مهاجران.

کوتبوس که در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق برلین، پایتخت آلمان قرار دارد، با جمعیت صد هزار نفرۀ خود از سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون پذیرای بیش از ۳ هزار مهاجر بوده است. 

اکنون در این شهر درگیری‌های خشونت آمیز میان مهاجران و ساکنان محلی به رخدادی آشنا و تکراری تبدیل شده و بر این اساس بسیاری از ساکنان شهر اعلام کرده‌اند که دیگر احساس امنیت نمی‌کنند. به همین دلیل شهردار کوتبوس و وزیر داخلی ایالت براندنبورگ اعلام کردند که دیگر هیچ مهاجری را که از مراکز پذیرش مهاجران فرستاده شود نخواهند پذیرفت.

در ایالت براندنبورگ حزب راست افراطی «آلترناتیوی برای آلمان» و همچنین سازمان‌های ضدمهاجرتی همچون «Zukunft Heimat» (سرزمین آینده) از قدرت زیادی برخوردارند و در پی درگیری‌های ماه جاری، چندین راهپیمایی‌ ضد مهاجرت نیز توسط این گروهها در مناطق مختلف این ایالت برگزار شد.

با افزایش احساسات ضدمهاجرت در این منطقه و برای جلوگیری از خشونتها، شمار نیروهای پلیس و نیروهای لباس شخصی و همچنین شمار دوربین‌های مدار بسته بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

نگرانی از افزایش نرخ بیکاری در پی ورود مهاجران و اشتغال به کار آنها نیز از دیگر دغدغه‌های ساکنان محلی است بویژه آنکه پیش‌بینی می‌شود با بسته شدن نیروگاه زغال سنگ قهوه‌ای در این منطقه، بسیاری از کارکنان محلی بیکار شوند.

این اولین بار نیست که شهری در آلمان برای اقامت مهاجران محدودیت‌هایی اعمال می‌کند. پیش از این مقامات ایالت نیدرزاکسن در غرب آلمان نیز اعلام کرده بودند که امکانات لازم را برای پذیرش مهاجران ندارند.

بیشتر بخوانید: 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محاکمه یک پناهجوی افغان در بایرن آلمان به جرم چاقوکشی و قتل

بازداشت پناهجوی افغان در آلمان به اتهام قتل دختر نوجوان

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند