زمین‌لرزه تهران و البرز یک کشته و ده‌ها مصدوم بر جای گذاشت

بسیاری از مردم به پارک‌ها پناه بردند
بسیاری از مردم به پارک‌ها پناه بردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شهروند میانسال تهرانی که به بیمارستان منتقل شده بود بر اثر ایست تنفسی جان خود را از دست داد.

آگهی

بر اثر زمین‌لرزه خفیفی که در نخستین دقایق بامداد چهارشنبه استان‌های تهران و البرز را لرزاند، یک نفر کشته و ۵۷ نفر مصدوم شدند. در این میان یک شهروند میانسال تهرانی که به بیمارستان منتقل شده بود بر اثر ایست تنفسی جان خود را از دست داد، اما بیشتر افراد مصدوم پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.

این زمین لرزه خفیف در ساعت ۵۴ دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت محلی استان‌های تهران و البرز را لرزاند. این زلزله هیچ گونه ویرانی به دنبال نداشت و برخی شهروندان تنها به دلیل ترس و سرآسیمگی هنگام فرار از منزل دچار آسیب بدنی و روحی شدند.

کانون این زمین‌لرزه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین و در ۴ کیلومتری ملارد (استان تهران)، ۷ کیلومتری مشکین دشت (استان البرز) و ۷ کیلومتری صفا دشت (استان تهران) بوده و در برخی مناطق پایتخت نیز احساس شده است.

مرتضی اکبرپور، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از این زمین لرزه که بزرگی آن ۴.۲ در مقیاس ریشتر اعلام شده بعنوان یکی از پس لرزه های زلزله ۵.۲ ریشتری هفته گذشته در تهران و البرز یاد کرده و گفته جای نگرانی بابت این زلزله وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

در همین حال محمد تاتار معاون پژوهشی مرکز بین‌المللی زلزله‌شناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با لرزش دوباره تهران بیان داشت: این زمین لرزه در محل زمین لرزه چهارشنبه گذشته است. وی تاکید کرد که این زمین لرزه ارتباطی با گسل‌های تهران ندارد.

بسیاری از شهروندان دو استان زلزله‌زده با وجود سرمای هوا پس از زمین‌لرزه همانند هفته پیش به خیایان‌ها و پارک‌ها رفتند، اما ساعتی بعد به منازل خود بازگشتند.

بیشتر بخوانید:

سراسیمگی پس از زلزله چهارشنبه شب؛ دستکم دو کشته و بیش از صد مجروح

نکات کلیدی که باید در زمان وقوع زمین لرزه به آنها توجه کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عضو شورای شهر تهران: ۴۰۰ برج پایتخت روی گسل ساخته شده است

گزارش خبرنگار یورونیوز از زمین لرزه تهران

سراسیمگی پس از زلزله چهارشنبه شب؛ دستکم دو کشته و بیش از صد مجروح