Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گشت‌ شبانۀ نیروهای بسیج در قالب طرح «حماسۀ خدمت و امنیت»

Basij commander Valedictory Ceremony and introduction
Basij commander Valedictory Ceremony and introduction Copyright tasnimnews
Copyright tasnimnews
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان بسیج مستضعفین از نیروهای وابسته به سپاه پاسداران ایران طرح «حماسه خدمت و امنیت» را در سراسر این کشور به اجرا می‌گذارد.

به گفته محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمدرسول‌الله تهران این طرح پس از شناسایی ۲۲ آسیب اجتماعی در تهران اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا طرح «حماسه خدمت و امنیت» با هدف پیشگیری از سرقت و ایجاد امنیت برای مردم، در قالب گشت‌های محله محور در سطح کشور اجرا می‌شود.

بنا بر همین گزارش قرار است تورهای ایست و بازرسی بسیج بطور قابل توجهی کاهش یابد و در مقابل، گروه‌هایی ۳ الی ۵ نفره متشکل از بسیجیانی که «دوره‌های آموزشی خاص» را گذرانده‌اند، به صورت پیاده و سواره و بدون در اختیار داشتن اسلحه، از غروب تا طلوع آفتاب در سطح شهرها به گشت زنی بپردازند.

غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج در نشست خبری هفته بسیج در ۲۴ آبان ماه اعلام کرد: «در زمینه تامین امنیت کشور برادران نیروی انتظامی در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده‌اند و ما هم به کمک آنها آمده‌ایم و بنا داریم ایست‌های بازرسی بسیج را تقلیل داده و آن را به گشت‌های محله‌ای تبدیل کنیم، چارچوب این گشت‌های محله‌ای این است که افراد اول با احراز شرایط انتخاب می‌شوند، سپس در دوره‌های آموزشی قرار می‌گیرند و با هماهنگی قوه قضاییه و نیروی انتظامی فعالیت خواهند کرد... آنها مسلح نخواهند بود و به حریم خصوصی افراد وارد نخواهند شد و فقط تامین امنیت را بر عهده می‌گیرند.»

اجرای این طرح در حالی است که پیش‌تر وزارت کشور ایران به آن واکنش نشان داده و اعلام کرده است که مطابق قوانین و مصوبات شورای اجتماعی کشور، متولی این کار نیروی انتظامی است نه سپاه.

همچنین سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور ایران ۲۰ آذر در گفتگو با خبرگزاری ایلنا اعلام کرد: «تاکنون نیروی انتظامی تهران بزرگ از هیچ دستگاهی درخواست کمک و یا مشارکت برای مبارزه با این موضوع را نداشته است».

او افزود: «مبارزه با آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های اصلی وزارت کشور در این دوره بوده که در همین راستا در قالب سازمان امور اجتماعی، تقسیم کار ملی انجام شده است.»

او تاکید کرد: «مسائل اجتماعی مسائلی نیست که انتظار داشته باشیم آثار و نتایج اقداماتی که صورت می‌گیرد، به سرعت و بصورت ملموس در جامعه قابل مشاهده باشد. با این وجود اقدامات، برنامه ریزی‌ها، هماهنگی‌ها و سیاستگذاری‌هایی که اکنون در حال انجام است، موجب می‌شود دستگاه‌ها اقدامات پراکنده نداشته و بعضاً اقدامات یکدیگر را خنثی نکنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش فرمانده سپاه به روحانی: «صاحب تفنگ که سهل است، صاحب موشک‌ هستیم»

سپاه پاسداران ایران: بازداشت ۱۱ نفر از اعضای یک شبکه مدلینگ در زاهدان

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند