Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نشست رهبران احزاب راست افراطی اروپا در پراگ

Marine Le Pen, head of France's far-right National Front
Marine Le Pen, head of France's far-right National Front Copyright REUTERS/Benoit Tessier
Copyright REUTERS/Benoit Tessier
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبران احزاب راست افراطی اتحادیه اروپا از جمله مارین لوپن، رهبر «جبهه ملی» فرانسه و خرت ویلدرز، رهبر «حزب برای آزادی» هلند روز شنبه به پراگ، پایتخت جمهوری چک آمدند تا برای نشان دادن وحدت میان خود، در کنفرانس دو روزه‌ای شرکت کنند.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که طرفداران دیدگاههای عوام گرا و فاشیستی در جمهوری چک رو به افزایش هستند. صدها تن از مخالفان این گردهم‌آیی نیز در خارج از محل برگزاری آن که در هفت مایلی مرکز پراگ بود، دست به تجمع زدند.

میزبانی این نشست را حزب ضد اسلام و ضد مهاجرت «آزادی و دموکراسی مستقیم» در پراگ برعهده داشت؛ حزبی که توانست در انتخابات پارلمانی ماه اکتبر در این کشور ۱۱ درصد آراء را کسب کرده و به سومین حزب در پارلمان ملی تبدیل شود.

تومیو اوکامورا، شهروند دو رگۀ چک- ژاپنی که رهبری حزب «آزادی و دموکراسی مستقیم» را برعهده دارد، در انتخابات ماه اکتبر با شعار «نه به اسلام، نه به تروریسم» وارد صحنه شد و پیش‌بینی می‌شود که میزبانی این نشست بر قدرت و نفوذ او در داخل جمهوری چک بیفزاید.

شماری از نمایندگان پارلمان اروپا عضو ائتلاف راست افراطی «اروپای ملتها و آزادی» (Europe of Nations and Freedom) نیز در این کنفرانس حضور دارند.
از دیگر میهمانان این نشست می‌توان به جانیس اتکینسون، عضو افراطی حزب «یوکیپ» در بریتانیا که پس از اخراج از این حزب در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل رسوایی‌های مالی بطور مستقل فعالیت می کند، اعضای ارشد «لیگ شمال» ایتالیا، اعضای ارشد «حزب آزادی اتریش» و همچنین مارکوس پرتزل عضو پیشین «آلترناتیو برای آلمان» اشاره کرد.

مارکوس پرتزل و همسرش اخیرا از حزب آلترناتیو برای آلمان جدا شدند تا به حزب تازه تاسیس و محافظه کار «آبی» (Blue Party) بپیوندند. پرتزل خواستار شکل‌گیری یک نیروی مسلح برای محافظت از مرزهای آلمان در مقابل پناهجویان شده بود.

اگرچه برگزار کنندگان اکنفرانس چک هیچ اطلاعاتی درباره دستور کار آن منتشر نکرده‌اند اما احتمال داده می‌شود که شرکت کنندگان از این فرصت برای ایجاد یک قدرت واحد راست افراطی در اروپا استفاده کرده و همچنین به بحث دربارۀ برنامه‌های آیندۀ خود بپردازند.

با افزایش طرفداران دیدگاههای افراطی و بیگانه ستیز در اتحادیه اروپا، بر قدرت احزاب راست افراطی در این اتحادیه بطور قابل توجهی افزوده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی احتمالی راست افراطی در انتخابات سوئد؛ مالمو شهر ممنوعه یا بهشت ادغام پناهجویان؟

بازداشت ده راستگرای افراطی به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به مسلمانان در فرانسه

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا