روی مور، نامزد جمهوریخواه آلاباما سوار بر اسب به حوزه رای‌گیری رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
روی مور، نامزد جمهوریخواه آلاباما سوار بر اسب به حوزه رای‌گیری رفت

شهروندان ایالت آلاباما در آمریکا ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) برای انتخاب سناتور جدید خود به پای صندوق‌های رای رفتند.

دو نامزد اصلی این انتخابات داگ جونز از حزب دموکرات و روی مور از حزب جمهوری‌خواه هستند.

روی مور که از حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برخوردار است متهم به چند فقره آزار جنسی زنان و نوجوانان متهم شده است . گرچه وی این اتهامات را نپذیرفته، اما این اتهامات نامزدی او را با جنجال‌های بسیاری از سوی موافقان و مخالفانش همراه کرده است.

دونالد ترامپ با انتشار پیامی از اهالی آلاباما خواست تا با رای دادن به نامزد جمهوریخواه، به دولت برای ساختن «آمریکای باشکوه» و تامین امنیت کمک کنند.

آقای مور، قاضی‌ ارشد دیوان عالی ایالت آلاباما به عنوان یک مسیحی بسیار معتقد  شناخته می‌شود که خواهان حفظ ارزش‌های مذهبی است. وی از جمله مخالفان ازدواج همجنسگرایان و قانون آزادی سقط جنین است.

رای گیری زودهنگام در ایالت آلاباما به منظور جایگزینی جف سشنز، سناتور پیشین این ایالت صورت گرفته است. آقای سشنز پس از به قدرت رسیدن آقای ترامپ به بالاترین مقام قضایی ایالات متحده یعنی دادستانی کل کشور رسید.

بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته رقابت میان این دو نامزد بسیار تنگاتنگ است و نتیجه این انتخابات عملا غیرقابل پیش‌بینی است.

امروز درحالی که مردم این ایالت برای شرکت در انتخابات به پای صندوق‌های رای رفتند، آقای مور با پوشیدن لباسی شنبیه کابوی‌ها و سوار بر اسبی ابلق به حوزه رای گیری رفت.