Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترامپ اتهامات آزار جنسی علیه خود را «اخبار جعلی» خواند

ترامپ اتهامات آزار جنسی علیه خود را «اخبار جعلی» خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اتهامات تعرض و آزار جنسی زنان را که به وی وارد شده «اخبار جعلی» نامید و آن را شایعه‌ای از جانب سیاستمداران حزب دموکرات‌ خواند.

آقای ترامپ روز سه‌شنبه در حساب توییتری خود نوشت: «دموکرات‌ها با وجود تلف کردن هزاران ساعت و میلون‌ها دلار نتوانستند ارتباطی میان من و روسیه  نشان دهند. حالا همین‌ها به طرح اتهامات دروغین و سرهم کردن قصه‌های ساختگی از زنانی که یا نمی‌شناسمشان یا هرگز ندیدمشان، مشغولند. [بازهم] اخبار جعلی.»  

روز گذشته زنانی که مدعی هستند توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفتند، در یک نشست خبری جزئیات اتهام خود علیه ترامپ را اعلام کرده و خواستار بررسی سوابق آزارجنسی وی از سوی کنگره آمریکا شدند.

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اتهامات مطرح شده آنها را نادرست خواند و مدعی شد که حرف‌های مدعیان نادرست است و با اظهارات شاهدان تناقض دارد.

در آخرین روزهای کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ انتشار صحبت‌های آقای ترامپ درباره رفتارش با زنان و دست‌مالی کردن آن‌ها به شدت جنجالی شد، با این حال طرح چنین اتهامی در نتیجه انتخابات تاثیری نگذاشت.

Φωτογραφία Anadolu Agency

بحث اتهامات آزار جنسی سیاستمداران و چهره‌های مشهور آمریکایی فراگیر شده و واکنش‌های اعتراضی بسیاری را در جامعه آمریکا و همینطور سراسر جهان برانگیخته است. 

در همین راستا، جان کانیرز، سناتور دموکرات، هفته گذشته، به دلیل اتهاماتی مبنی بر آزار جنسی و تهدید مجبور به استعفا شد. دو سناتور دیگر آمریکایی، ال فرنکن، از حزب دموکرات و ترنت فرنکز، از حزب جمهوری‌خواه نیز اعلام کردند که به دلیل اتهامات مشابه بزودی استعفا خواهند داد.

در همین راستا سه سناتور دموکرات آمریکایی، برنی سندرز، جف مارکلی و کوری بوکر از رئیس جمهور ایالات متحده درخواست کردند که به دلیل اتهامات آزارجنسی که از سوی زنان به وی وارد شده، از مقام خود کناره‌گیری کند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان مراکشی موج سوار؛ قربانیان تعرض و آزار جنسی

هشتاد درصد از شهروندان اروپایی: اخبار جعلی دشمن دموکراسی است

روی مور، نامزد جمهوریخواه آلاباما سوار بر اسب به حوزه رای‌گیری رفت