پس از باب کورکر، جف فلیک هم به صف جمهوریخواهان منتقد ترامپ پیوست

پس از باب کورکر، جف فلیک هم به صف جمهوریخواهان منتقد ترامپ پیوست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جف فلیک، سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونا با انتقاد شدید از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، رفتار وی را باعث تحقیر این کشور در جهان دانست.

آگهی

آقای فلیک اعلام کرده است که در انتخابات سال ۲۰۱۸ برای مجلس سنا نامزد نخواهد شد.

پیش از وی باب کورکر، سناتور ارشد جمهوریخواه از ایالت تنسی با انتقاد شدید از دونالد ترامپ، گفته بود: «عملکرد رئیس جمهوری مانند یک کارآموز سیاسی یا چیزی در این سطح است.» آقای کورکر با هشدار نسبت به امکان کشیده شدن جهان به سوی یک جنگ جهانی دیگر اعلام کرده بود: «دونالد ترامپ، من و هر آن کس را که دغدغه ملت آمریکا را دارد نگران می کند.» آقای کورکر نیز اعلام کرده است که در انتخابات سال آینده شرکت نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

سناتور باب کورکر: ترامپ آمریکا را به سوی جنگ جهانی سوم می‌کشاند

پیش از انتشار سخنان انتقادی سناتور فلیک، آقای ترامپ در چند توییت به باب کروکر حمله کرده و وی را فردی «سبک وزن» توصیف کرده بود.


آقای فلیک، در جریان سخنرانی خود در مجلس سنا با انتقاد از سکوت هم‌حزبی‌هایش در برابر رفتار دونالد ترامپ گفت که از نقد رئیس جمهوری آمریکا لذت نمی‌برد ولی این کار را بر اساس وظیفه و وجدان خود انجام می‌دهد. وی آقای ترامپ را به داشتن رفتاری غیر منطقی با انگیزه‌های عمدتا کودکانه و شخصی متهم کرد.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید با استقبال از تصمیم سناتور فلیک برای حاضر نشدن در انتخابات سال آینده مجلس سنا آن را یک حرکت احتمالا خوب توصیف کرد و گفت: «مردم تنسی و آریزونا از رئیس جمهوری حمایت می‌کنند و فکر نمی‌کنم که حامیان این دو سناتور پرشمار باشند.»


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روی مور، نامزد جمهوریخواه آلاباما سوار بر اسب به حوزه رای‌گیری رفت

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

فرزندان پرشمار آقای میلیاردر؛ ایلان ماسک از وجود فرزند سومش با گرایمز خبر داد