Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

علی خامنه‌ای از علیرضا کریمی تقدیر کرد

علی خامنه‌ای از علیرضا کریمی تقدیر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه در دیداری با علیرضا کریمی از شکست عمدی او در برابر حریف روسی برای عدم رویارویی حریف اسرائیلی تجلیل کرد. 

در فیلمی که از کشتی علیرضا کریمی با حریف روسی اش در وزن ۸۶ کیلوگرم در هنگام مسابقات امیدهای جهان منتشر شد، صدای مربیان وی شنیده می شود که از او می خواهند بازی را واگذار کند. این درحالیست که کشتی گیر ایرانی از حریف خود سه بر دو پیش بود. وی در نهایت بازی را با نتیجه ۱۴ بر سه به نفع حریف روسی واگذار کرد. انتشار این فیلم بحث‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.

در این دیدار خانواده این کشتی گیر نیز حضور داشتند. در ویدئو هایی که از این دیدار منتشر شده، علی خامنه ای به او می گوید: «آقا جان کار بزرگی کردی. این کاری که شما کردی از صنف کار پوریای ولی است.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین تاکید می کند که اجر مادی این کشتی گیر باید محفوظ بماند. در پایان نیز وی انگشتر خود را به علیرضا کریمی هدیه می دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، این کشتی گیر در تازه ترین واکنش به این دیدار گفت: «بسیار خوشحالم که امروز توانستم از نزدیک با حضرت آیت الله خامنه‌ای دیدار کنم و مورد تفقد ایشان قرار بگیرم.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پیش از این با انتشار یک فایل تصویری خطاب به علیرضا کریمی به او گفته بود ستمگرانی که به تو گفتند بباز،‌ به خاک خواهند افتاد. 

بیشتر بخوانید: نتانیاهو: بهای باخت مصلحتی مقابل ورزشکاران اسرائیلی را مردم ایران می‌پردازند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انصراف ایران از جام جهانی کشتی آزاد؛ اتحادیه جهانی کشتی ایران را ریگی در کفش خود خواند

نتانیاهو: بهای باخت مصلحتی مقابل ورزشکاران اسرائیلی را مردم ایران می‌پردازند

کشتی‌گیر اسرائیلی «مانع» دستیابی کریمی به مدال شد یا مسئولان ورزش ایران؟