Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرکل برای تشکیل دولت تن به ائتلاف با رقیب دیرینه داد

مرکل برای تشکیل دولت تن به ائتلاف با رقیب دیرینه داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

همانطور که انتظار می رفت آنگلا مرکل ائتلاف با رقیب دیرینه، سوسیال دموکراتها و حزب سوسیال مسیحی را برای تشکیل دولت جدید پذیرفت. حزب دموکرات مسیحی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از پیگیری راهبرد ائتلاف با سئسیال دموکراتها و تشکیل ائتلاف موسوم به «بزرگ» حمایت خواهد کرد.

توافق برای یک ائتلاف بزرگ یکشنبه در پی جلسه رهبران دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال دموکراتها بدست آمد. یکی از مقامات حزب دموکرات مسیحی که در این جلسه شرکت کرده بود اعلام کرد که قصد مهم و اولیه دموکرات مسیحیان آلمان تشکیل دولت است و ائتلاف بزرگ بهترین گزینه برای این کار است. هورست زیهوفر از سوسیال دموکراتها پس از این نشست به خبرنگاران گفت که ائتلاف بزرگ مهمتر و بهتر از تشکیل یک دولت ضعیف و در اقلیت و یا ائتلاف با لیبرالها و سبزهای راه یافته به پارلمان است.

#Germany ??: #Desperation rises as Angela Merkel seeks an alliance with Martin Schulz and the discredited socialists. https://t.co/nXojm5TkOMpic.twitter.com/5wrti0dWeV

— V4 Report (@bill_ravotti) 27 novembre 2017

این نشست با ابتکار عمل فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان برگزار شد. وی پس از اینکه هفته گذشته آنگلا مرکل موفق به ائتلاف با سبزها و لیبرالها نشد به وظیفه قانونی خود عمل و برای خروج از بحران پادرمیانی کرد. رئیس جمهوری آلمان موفق شد مارتین شولتز و دیگر رهبران و مقامات عالی حزب سوسیال دموکرات را قانع کند تا به جای ایفای نقش «اپوزیسیون» دولت آینده با این دولت همکاری کنند.

بیشتر از دو ماه است که انتخابات سراسری در آلمان انجام شده است و دموکرات مسیحی‌ها به رهبری آنگلا مرکل هر چند بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند اما همزمان ۶۶ کرسی بوندستاگ، پارلمان آلمان، را از دست دادند. تاریخ دقیق این انتخابات ۲۴ ماه سپتامبر بود. در این انتخابات برای اولین بار پس از جنگ دوم جهانی راستگرایان افراطی وارد پارلمان آلمان شدند. رهبر راستهای افراطی آلمان هم پس از انتشار خبر ائتلاف دو حزب عمده این کشور گفت که آنگلا مرکل با این ائتلاف در تاریخ محو می شود.

GERMANY |

After coalition talks collapse in #Germany, co-leader of the far-right AfD</a>, Alice Weidel, says "<a href="https://twitter.com/hashtag/Merkel?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#Merkel</a> is finished." <a href="https://t.co/gdW4vHildx">pic.twitter.com/gdW4vHildx</a></p>— Vocal Europe (thevocaleurope) 20 novembre 2017

درست فردای انتخابات آنگلا مرکل، که سه دوره متوالی صدراعظم آلمان بوده است سعی کرد با تشکیل جلسات رهبران سبزها و لیبرالهای این کشور را برای ائتلاف و ساخت دولت قانع کند اما نهایتا موفق به این کار نشد و هفته گذشته خانم صدراعظم اعلام کرد برای تشکیل دولت آلمان به توافق با احزاب مورد نظر نرسیده است و ناگزیر روند تشکیل دولت را به حالت تعلیق درآورد.

در نظر سنجی های انجام شده در هفته اخیر مردم آلمان ترجیح شان تشکیل ائتلاف بزرگ و حضور سوسیال دموکراتها در قدرت بود. آنگلا مرکل هم پس از انتشار بیانیه حزب متبوعش خواستار سریعتر شدن روند تشکیل دولت ائتلافی شد. بدلیل شکست اولین ائتلاف پیشنهادی مرکل به سبزها و لیبرال‌ها کارشناسان بر این باورند که حال سوسیال دموکراتهای آلمان برای تشکیل دولت آینده برگ برنده را در دست دارند و می توانند نفوذ زیادی روی کابینه داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال «ائتلاف بزرگ» در آلمان؛ به طرف های جنگ یمن اسلحه فروخته نمی شود

آغاز گفتگوها برای تشکیل «ائتلاف بزرگ» در آلمان

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟