سئول خواستار یک راه حل صلح‌آمیز برای بحران هسته‌ای کره شد

سئول خواستار یک راه حل صلح‌آمیز برای بحران هسته‌ای کره شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت امور خارجه کره جنوبی از تمایل کشورش برای حل بحران هسته ای کره شمالی از طریق دیپلماسی صلح‌آمیز خبر داد.

لی دون هو، نماینده ویژه کره جنوبی در مسائل مرتبط با امنیت و صلح شبه جزیره کره روز جمعه با همتای آمریکایی خود، جوزف یون دیدار و گفتگو کرد. به گفته وزارت امور خارجه کره جنوبی محور«گفتگوهای عمیق» این دیدار یافتن راه حل هایی جهت آوردن کره شمالی به پای میز مذاکره بوده است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی همچنین بر لزوم ادامه گفتگو و همکاری با ایالات متحده در موضوع بحران کره شمالی تائید کرد.

دیپلماسی با پشتیبانی نیروی نظامی

روز گذشته هری هریس، فرمانده ارتش آمریکا در اقیانوس آرام در دیدار با وزیر دفاع ژاپن گفته بود که برای حل بحران هسته ای کره شمالی به دیپلماسی با پشتیبانی نیروی نظامی احتیاج داریم.

آزمایش چندین موشک بالستیک توسط کره شمالی تحت رهبری کیم جونگ اون، با هدف ساخت موشک قاره پیما با توانایی هدف قرار دادن ایالات متحده، باعث ایجاد بحران هسته ای ماه های اخیر شده است.

توسعه ساخت زیردریایی مجهز به سیستم پرتاب موشک بالستیک در کره شمالی

از سوی دیگر یک موسسه آمریکایی گزارش داد که تصاویر ماهواره ای که در ماه جاری از یک کارخانه کشتی سازی در کره شمالی گرفته شده، نشانگر آن است که این کشور در ساخت نخستین زیردریایی مجهز به سیستم پرتاب موشک بالستیک پیشرفت کرده است.

این موسسه که پروژه نظارتی «۳۸ شمالی» (اشاره به مدار ۳۸ درجه شمالی به عنوان مرز دو کره) را اداره می کند، اعلام کرد که تصاویری ماهواره ای پنجم نوامبر، نشان از فعالیتهایی در یکی از سایتهای کشتی‌سازی کره شمالی دارد و به نظر می رسد که این کشور مشغول ساخت یک زیر‌دریایی عملیاتی نوع «کلاس سینپو»، دارای قابلیت حمل و شلیک موشک بالستیک است.

این تصاویر ماهواره ای قطعاتی را نشان می دهند که می تواند بخش هایی از بدنه این زیر دریایی باشد. این موسسه ماه اوت سال گذشته از ساخت یک زیردریایی کلاس سینتو توسط پیونگ یانگ خبر داده بود. در گزارش جدید پروژه «۳۸ شمالی» آمده است که فعالیتهای ساخت زیردریایی موشکی در همان مکانی تصویر برداری شده که زیردریایی کلاس سینتو در آن ساخته و آزمایش شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری «مانور حمله هسته‌ای» در کره شمالی در اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و متحدانش

تهدید کره جنوبی: استفاده پیونگ یانگ از سلاح هسته‌ای پایان رژیم کیم جونگ اون را رقم خواهد زد

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد