Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاریکاتور‌ «شارلی اِبدو» از اسلام شناس سوئیسی جنجال آفرین شد

کاریکاتور‌ «شارلی اِبدو» از اسلام شناس سوئیسی جنجال آفرین شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به دنبال تهدیدات صورت گرفته علیه هفته نامه «شارلی اِبدو» در فرانسه دادستانی پاریس تحقیق قضایی در این مورد را آغاز کرد.

هفته نامه «شارلی اِبدو» به دنبال انتشار کاریکاتوری از طارق رمضان، اسلام شناس سوئیسی که متهم به تجاوز جنسی شده، تهدیداتی مرگبار دریافت کرده است.

در کاریکاتور «شارلی اِبدو» طارق رمضان در حالی که آلت جنسی اش در حالت نعوظ قرار دارد، در برابر اتهام ارتکاب تجاوز جنسی مدعی می شود که خود وی رکن ششم اسلام است.

به دنبال انتشار این کاریکاتور تهدیدات بسیاری در شبکه های اجتماعی علیه «شارلی اِبدو» صورت گرفت، تهدیداتی که باعث شد تا دادستانی پاریس تحقیق برای «تهدید نوشتاری به مرگ» و «تشویق عمومی به اقدامی تروریستی» را آغاز کند.

دفتر هفته نامه فکاهی «شارلی اِبدو» در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی مورد حمله ای مسلحانه قرار گرفت. گروهی از اعضای تحریریه این هفته نامه در آن حمله جان خود را از دست دادند.

بیشتر بخوانید: فرانسه در سوگ کاریکاتوریستهای مشهور خود

مدیر مسئول هفته نامه «شارلی اِبدو» روز دوشنبه در مصاحبه با یک رادیوی فرانسوی تاکید کرد که تهدیدات علیه این نشریه «هرگز» متوقف نشده بود. وی تاکید کرد: «بر مبنایی اصولی، تهدیدات را جدی می گیریم و شکایت می کنیم.»

طارق رمضان به دنبال موج اخیر افشاگری های زنان علیه برخی مردان بانفوذ، از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شده است. علاوه بر این در روزهای اخیر چهار تَن از شاگردان طارق رمضان در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی در گفتگو با نشریه ای سوئیسی مدعی شده اند که از سوی طارق رمضان مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند و با او روابط جنسی داشته اند.

بیشتر بخوانید: طارق رمضان اسلام شناس سرشناس سوئیسی به تجاوز به دو زن متهم شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طارق رمضان اسلام شناس سرشناس سوئیسی به تجاوز به دو زن متهم شد

گفتگو با طارق رمضان، به بهانه حملات تروریستی اخیر در پاریس

زن خالق «بوسه عاشقانه پاریس» در ۹۳ سالگی و در تنهایی درگذشت