سخنگوی طرح رجیستری: آیفون X نخرید

سخنگوی طرح رجیستری: آیفون X نخرید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی طرح رجیستری اعلام کرد که تا کنون هیچ سفارش خریدی برای نسل جدید تلفن‌های همراه اپل، آیفون X ثبت نشده و این گوشی‌ها از اپراتورهای تلفن همراه سرویس نخواهند گرفت.

وی گفت که گوشی‌های آیفون X «منطقا کالای قاچاق است» و پس از شروع طرح رجیستری، سرویس‌های شبکه‌های تلفنی را دریافت نخواهند کرد. بر اساس طرح رجیستری تنها تلفن‌های همراهی از خدمات اپراتورها استفاده می‌کنند که مشخصات آنها در گمرک ثبت شده باشد.

پیش از این اخباری درباره فروش آیفون X، با قیمت‌های بالا در ایران منتشر شده بود. بر اساس شایعاتی که بویژه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، این گوشی‌ها از ۱۶ میلیون و پانصد هزار تا ۲۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

این در حالیست که آیفون X که گران‌ترین گوشی تلفن همراه تاریخ است، در بازار آمریکا از ۹۹۹ تا ۱۱۴۹ دلار و در بازار اروپای غربی از ۱۱۵۹ تا ۱۳۲۹ یورو به فروش می‌رود.

با این وجود اخبار فروش آیفون X در ایران تنها یک شایعه است و این گوشی‌ها از روز دوازدهم آبان (سوم نوامبر) در بازارهای جهانی عرضه می‌شوند و کسانی که آنرا پیش خرید کرده‌اند هنوز آیفون خود را تحویل نگرفته‌اند. پیش فروش آیفون X از روز ۷ آبان (۲۷ اکتبر) آغاز شد و در عرض تنها چند دقیقه صدها هزار نسخه از آن خریداری شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا آی‌فون بعدی منعطف خواهد بود؟

آیا آیفون ایکس مشکل فنی دارد؟

آیا اپل با معرفی آیفون X به دنبال مبارزه با روبنده است؟