مدل و قربانی اسیدپاشی در لندن همزمان با انتشار عکس‌هایش: انزوا بس است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مدل و قربانی اسیدپاشی در لندن همزمان با انتشار عکس‌هایش: انزوا بس است

رشام خان مدل بریتانیایی و دانشجوی مدیریت بازرگانی ۲۱ ساله که در ماه ژوئن مورد حمله با اسید قرار گرفته بود عکس‌های چهره بهبود یافته اش را در کنار عکس های بعد از حمله منتشر کرد و نوشت که زمان آن رسیده است به پنهانکاری پایان دهیم.

ترمیم چهره فوق العاده او بعد از اسید پاشی از سوی بسیاری در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و پیام های زیادی در حمایت از او منتشر شد.

رشام خان و و پسر عمویش جمیل مختار در حالی که در خودروشان و پشت ترافیک متوقف بودند در منطقه بکتون در شرق لندن از سوی جان تاملین که به جریان راستگرای افراطی بریتانیا وابسته است با اسید مورد حمله قرار گرفتند.

رشام با یادآوری زمان حادثه می گوید به یکباره پسر عمویم فریاد زد و چشمانم شروع به سوختن کرد. رشام می افزاید احساس کردم که چهره ام ذوب می شود.


جان تاملین عامل این اسیدپاشی که شش قطره اشک روی صورتش نقاشی کرده ۱۳ اکتبر گذشته به اتهامات سبکی محکوم شد که از سوی دادستان مورد قبول واقع نشد و او باید ماه جاری میلادی در داداگاه دیگری حضور پیدا کند. او در اولین جلسه در حالی که لبخند بر لب داشت از دادگاه خارج شد و برای خانواده اش دست تکان داد و بوسه فرستاد.


پلیس در گزارش اولیه ادعا کرد که هیچ مدرکی حاکی از انگیزه نژادی یا مذهبی در دست نیست. اما جمیل مختار آنچه رخ داده را با اسلام‌هراسی مرتبط دانسته است. به گفته او اگر یک بریتانیایی تبار هدف چنین حمله‌ای قرار گرفته بود کل کشور بسیج می‌شد و از آن بعنوان اقدامی تروریستی یاد می‌کردند.

در شبکه فیس‌بوک هم پیام‌هایی در حمایت از اقدام جان تاملین، این مهاجم وابسته به جریان راستگرای افراطی منتشر شد. در پی آن بود که پلیس از این حمله بعنوان جرمی با انگیزه نفرت [نژادی یا مذهبی] یاد کرد.