تخلفات مالی-نفتی احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد

تخلفات مالی-نفتی احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران می گوید برای جلوگیری از شبهات بیشتر در مورد پرونده تخلفات مالی محمود احمدی‌نژاد، این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد تا به عنوان یک تکلیف قانونی نسبت به آن تصمیم‌گیری شود.

این نماینده مجلس روز سه‌شنبه ۲ آبانماه در گفتگو با خبرگزاری ایلنا، با اشاره به انتشار گزارش دیوان محاسبات در مورد این تخلفات که هفته گذشته منتشر شد، گفت که پیگیری ها نشان داده که گزارش این تخلفات در زمان دولت محمود احمدی‌نژاد نیز توسط دیوان محاسبات تهیه و حتی تقدیم رئیس مجلس هم شده اما اقدامی صورت نگرفته است.

بنا به گزارش دادستانی دیوان محاسبات، آقای احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران به تخلف مالی معادل ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان متهم شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرده که بر اثر شبهه‌های بوجود آمده در مورد این تخلفات «بعضاً می‌گفتند اختلاس یا مسائلی از این دست صورت گرفته که درست نبود اما تخلفی جدی رخ داده و دیوان محاسبات نیز گزارش خود را تهیه و به کمیسیون ارائه کرده بود.»

بنا به گزارش دیوان محاسبات، تخلفات مالی به مبلغ یاد شده، ناشی از اقدامات محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۸ و مربوط به واردات فرآورده‌های نفتی است و او محکوم به جبران این تخلف است.

غلامرضا تاجگردون در مورد امکان بازگرداندن این مبلغ از سوی آقای احمدی‌نژاد به خزانه دولت، گفته «واقعیت این است که چنین پول‌هایی عمدتاً بازگردانده نمی‌شود. چرا که این پول‌ها عملاً تبدیل به بنزین شده و مردم از آن استفاده کرده‌اند. اما موضوع تخلف، یک تخلف شخصی است که ازسوی شخص رئیس‌جمهوری و وزیر وقت رخ داده است.»

به گفته رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، رسیدگی به پرونده تخلفات محمود احمدی‌نژاد در صلاحیت دیوان محاسبات است و اگر ضرورت ایجاب کند می‌تواند به قوه قضائیه نیز ارجاع شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی، این بار در شركت ملی نفت ایران

ادعای مقام ایرانی: سفیر سوئیس در شب حمله به اسرائیل به‌جای وزارت خارجه به سپاه احضار شد

ایران و اسرائیل؛ چگونه دو کشور متحد به دشمنان قسم‌خورده تبدیل شدند؟