Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بزرگترین میدان نفتی سوریه از کنترل داعش خارج شد

بزرگترین میدان نفتی سوریه از کنترل داعش خارج شد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

میدان نفتی العمر واقع در استان‌های دیرالزور، یکی از مهمترین و بزرگترین میدانهای نفتی سوریه روز یکشنبه از کنترل نیروهای داعش خارج شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از جنگجویان کرد و عرب موفق شدند پیش از ورود نیروهای ارتش بشار اسد و متحدانش، به این میدان نفتی تسلط پیدا کنند.

میدان نفتی العمر در شرق رود فرات قرار دارد و از سال ۲۰۱۴ تحت کنترل داعش قرار داشت. براساس گزارشها، این میدان نفتی مهمترین منبع درآمد داعش بوده و بهره برداری از آن درآمدزایی ماهانه‌ای بین ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تا ۵ میلیون ۱۰۰ هزار دلار برای این گروه داشته است.

The #SDF supported by CJTFOIR</a> captured al-Omar oil field, the largest oil field in Syria <a href="https://t.co/kswACu3213">pic.twitter.com/kswACu3213</a></p>— Lucifuge Rofocale (rofoca_lucifuge) 22 octobre 2017

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز ضمن تایید این مطلب از آزادسازی میدان نفتی الصیجان واقع در شمال میدان نفتی العمر خبر داده است.

در حال حاضر دو عملیات جداگانه برای کنترل کامل منطقه دیرالزور در جریان است. نیروهای دموکراتیک سوریه از یک سو و ارتش سوریه و شبه‌نظامیان متحد آن از سوی دیگر با جنگجویان داعش درگیر هستند. ارتش سوریه از پشتیبانی نیروی هوایی روسیه برخوردار است.

نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین موفق شدند پس از ۴ ماه نبرد سنگین، پنج روز پیش شهر رقه را بطور کامل از چنگ نیروهای داعش خارج کنند.

درگیری و ناآرامی‌ها در سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شد تا کنون بیش از ۳۳۰ هزار کشته برجای گذاشته و میلیون‌ها نفر را آواره کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بشار اسد شبه نظامیان کرد را «خائن» خواند

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

ادعای متناقض ایران و مخالفان بشار اسد؛ موشک‌های سپاه پاسداران کجای سوریه فرود آمد؟