جشن تولید شراب در تاکستان مونمارتر

جشن تولید شراب در تاکستان مونمارتر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جشن برداشت محصول در مزرعه انگوری که در قلب پاریس واقع شده است.

آگهی

جشن برداشت محصول در مزرعه انگوری که در قلب پاریس واقع شده است. در این مراسم گروه موسیقی مارشی را می نوازد و پس از آن فرمان آغاز برداشت محصول به صورت نمادین صادر می شود.

رئیس جمهوری مونمارتر هر سال با پوشش سیاه، شال قرمز و کلاه بر سر، در این جشن آغاز برداشت محصول انگور در مونمارتر را اعلام می کند: «آغاز هشتاد و چهارمین دوره برداشت محصول انگور را به همراه همه شما دوستان رسما اعلام می کنم. به نیکی و شادی ادامه دهیم باشد که روزمان پر برکت شود.»

یکماه قبل از آن حدود سی تن از کارگران محصول پای تپه مونمارت را تجت نظارت ونسان، یکی از پرورش دهندگان انگور در این تاکستان پاریسی برداشت کرده بودند. او می گوید: «به ندرت می توان درخت انگوری را در قلب شهر پیدا کرد. دیدن تاکستانی که اینجا در قلب منطقه مسکونی در حال توسعه است و محصول قابل توجهی نیز برای تولید شراب خوب دارد، بسیار ارزشمند است.»

امسال بیش از هزار کیلو انگور از تاکستان مونمارتر برداشت شده است. سطلهای پر از انگور برای تبدیل شدن به شراب، مستقیم به انبار شهرداری منطقه هجده پاریس منتقل می شوند.

نخستین مرحله، انتخاب و تفکیک خوشه ها با نظارت سیلوین لوپلاتر، کارشناس شراب در تاکستان مونمارتر است. او می گوید: «ما در حال تفکیک و دسته بندی خوشه ها هستیم تا بتوانیم از میان آنها بهترینشان را برای شراب قرمز جدا کنیم و خوشه های مناسب تر را نیز برای شراب رُزه یا صورتی کنار بگذاریم.»

تفکیک و جداسازی، آبگیری و تخمیر سه مرحله مهم و اساسی پس از برداشت محصول از تاکستان هستند. تا یکسال دیگر حدود هشتصد بطری شراب قرمز پاریسی که از این تاکستان به عمل آمده به نفع امور خیریه به فروش می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

پاریس برای مقابله با «ساس» در حمل و نقل و مکان‌های عمومی طرحی فوری به اجرا گذاشت

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند