Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طالبان اتهام کشتن کودک و تجاوز به همسر شهروند کانادایی را رد کرد

طالبان اتهام کشتن کودک و تجاوز به همسر شهروند کانادایی را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

طالبان روز یکشنبه طی بیانیه‌ای اتهام کشتن فرزند جاشوا بویل و تجاوز به همسر او را رد کرد.

جاشوا بویل، شهروند کانادایی به همراه همسر باردارش پنج سال پیش در افغانستان به اسارات نیروهای طالبان درآمدند و سپس به شبکه حقانی، از نیروهای وابسته به طالبان تحویل داده شدند.

در بیانیه‌ای که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در اینترنت منتشر کرده، اعلام شده است: «اتهامات کانادایی بازداشت شده علیه مجاهدین “امارت اسلامی افغانستان” [طالبان] بی‌اساس است.»

در این بیانیه آمده است: «ما قاطعانه این ادعای دروغین و ساختگی گروگان کانادایی را رد می کنیم. این زن و شوهر در تمام دوران بازداشت تا زمان آزادی حتی یک دقیقه از یکدیگر جدا نشده بودند. اتهام قتل یک کودک نیز بی‌اساس است.»

با این وجود طالبان مرگ یکی از فرزندان این خانواده را تایید و علت آن را بیماری اعلام می کند. در این بیانیه آمده است: «آنها در محلی دور افتاده بودند که هیچ پزشکی حضور نداشت.»

این گروه همچنین اعلام می کند که «دشمن» با هدف بدنام کردن طالبان، خبر تجاوز جنسی به همسر جاشوا بویل را پخش کرده است؛ درحالیکه «هرگز کسی فرزند این زوج را نکشته و هرگز کسی آنها را مورد تجاوز قرار نداده است.»

جاشوا بویل و همسرش آمریکایی‌اش کیتلن کولمن چهارشنبه گذشته پس از اجرای عملیاتی توسط نیروهای پاکستان در شمال غرب پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان و بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط آمریکا، سرانجام پس از پنج سال اسارات آزاد و جمعه شب وارد فرودگاه تورنتو شدند. آنها سه فرزند شامل دو پسر ۴ و ۲ ساله و یک دختر ۴ ماهه نیز به همراه داشتند؛ این کودکان در دوران اسارت متولد شده‌اند.

آقای بویل در فرودگاه مقابل خبرنگاران اعلام کرد که از آنجا که او پس از اسارت «پیشنهاد» ربایندگان را رد کرده، فرزند دخترشان کشته و به همسرش تجاوز شده است. او در این باره که چه «پیشنهادی» را نپذیرفته، توضیحات بیشتری ارئه نداد.

او همچنین اعلام کرد که تجاوز به همسرش یک اقدام شخصی نبوده است بلکه یکی از زندانبان‌ها به کمک فرماندهان ارشدش دست به این کار زده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۷۸ کودک ربوده شده در کامرون آزاد شدند

شهروند آزاد شدۀ کانادایی: در دوران اسارت، فرزندم کشته و به همسرم تجاوز شد

رد پای القاعده در گذشته خانواده آمریکایی-کانادایی که از اسارت طالبان آزاد شد