Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهروند آزاد شدۀ کانادایی: در دوران اسارت، فرزندم کشته و به همسرم تجاوز شد

شهروند آزاد شدۀ کانادایی: در دوران اسارت، فرزندم کشته و به همسرم تجاوز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جاشوا بویل، پدر کانادایی خانواده‌ای که روز چهارشنبه از اسارت شبکه حقانی آزاد شد می گوید که زندانبانان به همسرش تجاوز کرده اند و مسئول مرگ یکی از فرزندانشان هستند.

او جمعه شب و پس از ورود به فرودگاه پیرسون تورنتو در جمع خبرنگاران گفت: «حماقت و شرارت شبکه حقانی باعث شد که یک زائر و همسر باردار او که قصد داشتند به روستائیان در یک منطقه تحت کنترل طالبان کمک کنند گرفتار شوند و دخترم که نوزاد بود کشته شود.»

او افزود اقدامات گروگان‌گیران، انتقامی در قبال رد چندبارۀ قبول یک پیشنهاد از سوی او بوده است. او در این باره که این پیشنهاد چه بوده یا چرا خود را یک زائر می نامد و چگونه فرزند شیرخوارشان کشته شده است، جزئیاتی ارائه نداد.

او گفت که اکنون هدفش ایجاد یک خانه و پناهگاه امن برای سه فرزند نجات یافته‌شان و همچنین تلاش برای بازسازی بخشی از دوران کودکی‌شان است که از دست داده‌اند.

جاشوا بویل و کیتلن کولمن، همسر آمریکایی‌اش به همراه سه فرزندشان، درنهایت روز چهارشنبه در پی انجام عملیاتی توسط نیروهای پاکستان و بر اساس اطلاعاتی که از سوی مقامات آمریکایی در اختیار آنها گذاشته شده بود، پس از پنج سال، از اسارت نیروهای حقانی نجات یافتند.

بویل اعلام کرد که هدف او از سفر به افغانستان «کمک به گروههایی بوده است که بیش از هر کسی در این جهان فراموش شده‌اند؛ آن دسته از روستائیانی که در اعماق مناطق تحت کنترل طالبان در افغانستان زندگی می کنند؛ جایی که هیچ سازمان غیردولتی، هیچ نیروی داوطلبی و هیچ دولتی تا کنون موفق به کمک رسانی نشده است.»

گفته می شود این زوج پنج سال پیش در زمانی که مشغول کمک رسانی به روستائیان بوده‌اند توسط نیروهای طالبان دستگیر شده و سپس به شبکه حقانی تحویل داده شده‌اند.

در زمان گروگانگیری یعنی در سال ۲۰۱۲ میلادی کیتلن کولمن اولین فرزندش را باردار بود و تمام فرزندان آنها در دوران اسارت متولد شدند.

بویل در این مصاحبه گروگانگیران را مسئول مرگ دختر شیرخوارشان معرفی کرد و همچنین افزود که همسرش از سوی یکی از زندان‌بانان که توسط نیروهای ارشد پشتیبانی می شده، مورد تجاوز قرار گرفته است. جاشوا بویل از مقامات افغانستان خواست که این افراد را در دادگاه محاکمه کنند.

او در ادامه افزود: «به هیچ وجه اجازه نمی دهم که یک باند بی‌رحم و فاسد از اشرار جنایتکار، مسیر خانواده‌ام بسوی آینده را تعیین کند و همچنین به هر قیمتی که باشد اجازه نخواهم داد که در تعهد خانواده‌ام برای انجام کارهای درست نیز خدشه‌ای وارد شود.»

بویل همچنین علت تاخیر در حرکت به سمت کانادا را، مشکل اورژانس پزشکی اعلام کرد که برای یکی از فرزندانشان روی داده بود. او گفت: «به شما اطمینان می دهم که هرگز استفاده از هیچ وسیله حمل و نقلی را که من و خانواده‌ام را به خانه‌ام و به کانادا نزدیکتر می کرد، رد نکرده‌ام.»

پیش از این اعلام شده بود که جاشوا بویل به دلیل نگرانی از بازداشت شدن، حاضر نشده است سوار یک هواپیمای نظامی آمریکایی شود.
همسر پیشین جاشوا بویل، زینب خضر، خواهر عمر احمد خضر زندانی سابق گوانتانامو و دختر احمد سعید خضر یکی از حامیان مالی القاعده بوده است.

مقامات آمریکا اعلام کرده بودند که قصد دارند سوالاتی را درباره گذشته آقای بویل، از او بپرسند اما وزارت دادگستری این کشور تاکید کرد که قرار نیست وی بازداشت شود. سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد: «کولمن و بویل هیچ جرمی را انجام نداده‌اند و به این ترتیب ما قصد دستگیری آنها را نداریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رد پای القاعده در گذشته خانواده آمریکایی-کانادایی که از اسارت طالبان آزاد شد

وزیر دفاع آمریکا: «یک بار دیگر» همکاری با پاکستان را امتحان می کنیم

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند