دونالد ترامپ بار دیگر کره‌شمالی را تهدید به حمله نظامی کرد

دونالد ترامپ بار دیگر کره‌شمالی را تهدید به حمله نظامی کرد
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در تازه‌ترین پیام توییتری خود بار دیگر به‌صورت تلویحی از گزینه نظامی برای رویارویی با پیونگ‌یانگ سخن گفته است. این پیام که در روز شنبه منتشر شده است تاکید کرده که «تنها یک چیز برای کره‌شمالی کارساز خواهد بود.»

او پیش از این، در یک پیام توییتری دیگر در همان روز تلاش‌های دیپلماتیک دیگر روسای جمهوری آمریکا را برای حل بحران کره‌شمالی به طور ضمنی بی نتیجه خوانده بود. به گفته دونالد ترامپ :«روسای جمهوری و دولت‌ها ۲۵ سال با کره‌شمالی گفتگو کردند. توافق‌هایی صورت گرفت و سرمایه مالی هنگفتی پرداخته شد. پیش از آنکه امضای توافق خشک شود، کره‌شمالی عهدشکنی کردند.»

روز پنجشنبه نیز رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا پس از شرکت در یک جلسه با مقام‌های ارشد نظامی این کشور درباره پرونده هسته‌ای ایران و آمریکا گفته بود: وضعیت کنونی «احتمالا آرامش پیش از طوفان است.» تهدیدهای تازه دونالد ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا از تلاش‌های دیپلماتیک برای گفتگو با کره‌شمالی خبر داده بود.آقای ترامپ نیز همزمان در پیام توییتری گفته بود : «به وزیر امور خارجه فوق‌العاده خودمان گفتم که دارد وقت خودش را با گفتگو با مرد کوچک موشک باز هدر می دهد. رکس انرژی خودت را نگه دار. ما کاری را که باید انجام می‌شد را به پایان می‌رسانیم.»

در چند ماه گذشته تنش سیاسی میان دو کشور کره شمالی و آمریکا بالا گرفته است. دو کشور یکدیگر را به حمله هسته‌ای و نابودی کشورهای یکدیگر تهدید می ‌کنند. دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمام ملل در نیمه سپتامبر سال جاری هشدار داده بود که کره شمالی را «یکسره نابود» خواهد کرد.

مطالب مرتبط