دونالد ترامپ بار دیگر کره‌شمالی را تهدید به حمله نظامی کرد

دونالد ترامپ بار دیگر کره‌شمالی را تهدید به حمله نظامی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در تازه‌ترین پیام توییتری خود بار دیگر به‌صورت تلویحی از گزینه نظامی برای رویارویی با پیونگ‌یانگ سخن گفته است. این پیام که در روز شنبه منتشر شده است تاکید کرده که «تنها یک چیز برای کره‌شمالی کارساز خواهد بود.»

او پیش از این، در یک پیام توییتری دیگر در همان روز تلاش‌های دیپلماتیک دیگر روسای جمهوری آمریکا را برای حل بحران کره‌شمالی به طور ضمنی بی نتیجه خوانده بود. به گفته دونالد ترامپ :«روسای جمهوری و دولت‌ها ۲۵ سال با کره‌شمالی گفتگو کردند. توافق‌هایی صورت گرفت و سرمایه مالی هنگفتی پرداخته شد. پیش از آنکه امضای توافق خشک شود، کره‌شمالی عهدشکنی کردند.»

روز پنجشنبه نیز رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا پس از شرکت در یک جلسه با مقام‌های ارشد نظامی این کشور درباره پرونده هسته‌ای ایران و آمریکا گفته بود: وضعیت کنونی «احتمالا آرامش پیش از طوفان است.» تهدیدهای تازه دونالد ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا از تلاش‌های دیپلماتیک برای گفتگو با کره‌شمالی خبر داده بود.

…hasn’t worked, agreements violated before the ink was dry, makings fools of U.S. negotiators. Sorry, but only one thing will work!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 7 octobre 2017

Presidents and their administrations have been talking to North Korea for 25 years, agreements made and massive amounts of money paid……

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 7 octobre 2017

آقای ترامپ نیز همزمان در پیام توییتری گفته بود : «به وزیر امور خارجه فوق‌العاده خودمان گفتم که دارد وقت خودش را با گفتگو با مرد کوچک موشک باز هدر می دهد. رکس انرژی خودت را نگه دار. ما کاری را که باید انجام می‌شد را به پایان می‌رسانیم.»

در چند ماه گذشته تنش سیاسی میان دو کشور کره شمالی و آمریکا بالا گرفته است. دو کشور یکدیگر را به حمله هسته‌ای و نابودی کشورهای یکدیگر تهدید می ‌کنند. دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمام ملل در نیمه سپتامبر سال جاری هشدار داده بود که کره شمالی را «یکسره نابود» خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه ترامپ می تواند بدون خروج از برجام، سنگ‌اندازی کند؟

کره‌ شمالی در پاسخ به ترامپ:‌ سگ پارس می کند کاروان راه خود را می رود

آمریکا: اگر کره شمالی ادامه دهد نابود می شود