Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا: اگر کره شمالی ادامه دهد نابود می شود

آمریکا: اگر کره شمالی ادامه دهد نابود می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نیکی هیلی سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد به کره شمالی هشدار داد که این کشور در صورت تداوم رفتارهای بی ملاحظه نابود خواهد شد. او همچنین گفته است که گزینه‎های نظامی فراوانی برای دفاع از آمریکا و متحدانش در دست داریم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین گفته است که هشدار آمریکا به کره شمالی یک تهدید توخالی نیست.

همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یک شنبه در توئیتی کیم جون اون را «مرد موشکی» نامید. ترامپ در این توئیت با اشاره غیرمستقمم به تاثیر تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی نوشت: «دیشب با مون رئیس جمهوری کره جنوبی صحبت کردم و پرسیدم مرد موشکلی چطوره؟ صف های طولانی بنزین در کره شمالی تشکیل شده است. خیلی بد است.»

I spoke with President Moon of South Korea last night. Asked him how Rocket Man is doing. Long gas lines forming in North Korea. Too bad!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) September 17, 2017

اچ آر مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است که رهبر کره شمالی باید برنامه گسترش سلاح هسته ای خود را کنار بگذارد زیرا رئیس جمهوری قصد مدارا با رژیمی که ایالات متحده آمریکا و شهروندان آن را با سلاح هسته ای تهدید می کند، ندارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا درباره احتمال حمله نظامی آمریکا به کره شمالی گفته است که همه گزینه ها روی میز است.

پیونگ یانگ پیش از این تهدید کرده بود که به جزیره گوام که در قلمرو ایالات متحده آمریکا در اقیانوس آرام واقع است موشک شلیک خواهد کرد. کره شمالی همچنین تاکنون دو موشک از فراز ژاپن شلیک کرده است و اخیر یک آزمایش هسته ای قدرتمند انجام داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی از قصدش برای پرتاب ماهواره‌های بیشتر و تقویت نیروهایش در مرز خبر داد

کره شمالی ۱۲ سفارت‌خانه خود را در کشورهای مختلف جهان تعطیل می‌کند