تیلرسون: آمریکا با کره شمالی تماس مستقیم داشته است

تیلرسون: آمریکا با کره شمالی تماس مستقیم داشته است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه از وجود گفتگوهای مستقیم میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ بر سر برنامه‌های سلاح‌های هسته‌ای و موشکی این کشور خبر داد.

آقای تیلرسون که در پکن به سر می‌برد پس از مذاکره با شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین گفت: «ما در حال بررسی [وضعیت] هستیم. منتظر خبرهای جدید باشید. خط‌های تماس باز با پیونگ‌یانگ داریم. در بی‌خبری کامل نیستیم. چند کانال ارتباطی با آن‌ها [کره شمالی]‌داریم.

این سخنان در حالی منتشر می‌شود که تنش‌ها میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن به‌ویژه پس از سخنرانی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیش از پیش بالا گرفته است. آقای ترامپ تهدید کرده بود که در صورت لزوم کشور کره شمالی را نابود خواهد کرد. در برابر کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی هم رئیس جمهوری آمریکا را فردی روانی توصیف کرد.

North Korea in fresh ‘nuclear disaster’ threat as it vows to turn US into ‘sea of FLAMES’ https://t.co/qrpZH8NLocpic.twitter.com/w2cParRTdi

— Daily Star (@Daily_Star) September 30, 2017

با وجود گفته‌های آقای تیلرسون، هتر نویرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد کره شمالی هیچ نشانه‌ای از تمایل برای مذاکره درباره خلع سلاح هسته‌ای از خود نشان نداده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرده است که تنها ساعاتی پیش از اعلام وجود کانال‌های تماس میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، یک مرکز تبلیغاتی وابسته به حکومت کره شمالی بار دیگر دونالد ترامپ را «پیرمرد دیوانه‌ای» توصیف کرده است که با سخنان خود باعث نابودی ایالات متحده در یک جنگ هسته‌ای خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: گزینه نظامی علیه کره شمالی «ویرانگر» خواهد بود

کره شمالی: بمب‌افکن‌های آمریکایی را حتی خارج از حریم هوایی‌ خود ساقط می‌کنیم

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟