وزیر بهداشت آمریکا پس از افشای رسوایی استفاده از جت های خصوصی به استعفاء تن داد

وزیر بهداشت آمریکا پس از افشای رسوایی استفاده از جت های خصوصی به استعفاء تن داد
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تام پرایس، وزیر بهداشت ایالات متحده آمریکا روز جمعه از پست خود استعفاء داد.

آگهی

براساس گزارشها رسوایی مربوط به استفاده از جت‌های خصوصی بجای جابجایی با پروازهای عادی وزیر بهداشت ایالات متحده را به استعفاء وا داشت.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا که پیش از این اقدام مراتب دلسردی و ناخشنودی خود را صراحتا اعلام کرده بود، با استعفای آقای پرایس موافقت کرد.

روزنامه آمریکایی «پولیتیکو» منشاء فاش شدن این رسوایی با انتشار گزارشی تصریح کرده وزیر بهداشت آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۷ جمعا ۲۶ بار با جتهای خصوصی جابجا شده است. به گفته همین منبع هزینه این سفرها از رقم ۴۰۰ هزار دلار می گذرد.

این وزیر روز پنجشنبه پیش از استعفاء ضمن عذرخواهی از برنامه خود برای پس دادن هزینه‌ های سفرها به خزانه داری خبر داده بود. وی تصریح کرده بود از این پس با پروازهای عادی سفر خواهد کرد.

دونالد ترامپ با انتخاب تام پرایس بعنوان وزیر بهداشت امید زیادی داشت تا قانون نظام خدمات درمانی این کشور مشهور به «اوباماکر» را لغو کند. جمهوریخواهان سنای آمریکا پس از ماهها مذاکره درنهایت در لغو این قانون ناکام ماندند.

از زمان راه یابی دونالد ترامپ به کاخ سفید یعنی بیستم ژانویه سال ۲۰۱۷ تا کنون علاوه بر وزیر بهداشت، سباستین گورکا، دستیار ویژه رئیس جمهوری، استیو بنن، استراتژیست ارشد رییس جمهوری، آنتونی اسکاراموچی، مدیر ارتباطات دونالد ترامپ، راینس پریبس، رئیس کارکنان کاخ سفید،‌ شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید و مایکل فلین، مشاور امنیت ملی از پستهای خود کنار گذاشته شده و یا استعفاء داده اند.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخراج یا استعفای بیش از ۵۰ نفر در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد

تصاویری از اعتراض اسرائیلی‌های مقیم آمریکا علیه بنیامین نتانیاهو