مخالفان اسد: حملات روسیه به ادلب دستکم ۱۵۰ کشته بر جا گذاشته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مخالفان اسد: حملات روسیه به ادلب دستکم ۱۵۰ کشته بر جا گذاشته است

مسکو روز پنجشنبه اتهامات مطرح شده از طرف مخالفان دولت سوریه مبنی بر کشته شدن دستکم ۱۵۰ غیرنظامی در حملات هوایی روسیه در استان ادلب را رد کرد.

مخالفان دولت سوریه می گویند حملات هوایی روسیه و رژیم سوریه طی یک هفته علاوه بر دستکم ۱۵۰ کشته، دهها مجروح نیز بر جا گذاشته است. مسکو در واکنش به این ادعای مخالفان رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که مناطق مسکونی در حملات هوایی مورد هدف قرار نگرفته اند.

وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه ویدئویی منتشر کرد که به گفته این وزارتخانه حمله نیروهای این کشور به مواضع «گروه داعش و گروه النصره» در ادلب و دیرالزور را نشان می دهد.


این در حالی است که سازمان ملل متحد روز پنجشنبه حمله هوایی به پنج بیمارستان و دو انبار کمک های بشردوستانه در استان ادلب را محکوم کرد. به گفته یان ایگلند، مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل در سوریه مشخص نیست که این حملات هوایی از سوی کدام یک از طرف های درگیر صورت گرفته است.

مشاور اموربشردوستانه سازمان ملل در سوریه همچنین خواستار ایجاد سامانه ای در راستای جلوگیری از حمله به مناطق حفاظت شده در سوریه شد.


به گفته مخالفان دولت سوریه در جریان حمله هوایی به بازاری در استان ادلب در روز دوشنبه چند غیرنظامی کشته شدند. ویدئویی که از لحظات پس از این حمله هوایی منتشر شده است امدادگران گروه «دفاع مدنی سوریه» را در حال بیرون کشیدن کودکی از زیر آوار نشان می دهد.

دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داده بود که دستکم ۲۷ غیرنظامی در این حمله کشته و ۵۸ تَن نیز مجروح شدند.

بیشتر بخوانید: زیردریایی روسیه مواضع جبهه فتح شام در ادلب را هدف قرار داد