پای طلایی کیمیا زیر تیغ جراحان

پای طلایی کیمیا زیر تیغ جراحان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عمل جراحی بر روی مچ پای کیمیا علیزاده، نخستین و تنها زن ایرانی برنده مدال المپیک روز یکشنبه با موفقیت انجام شد.

فدراسیون تکواندوی ایران با انتشار این خبر بر روی پایگاه اینترنتی خود تصریح کرد که یک تیم ویژه پزشکی مسئولیت انجام این عمل جراحی را بر عهده داشتند و کیمیا علیزاده روز دوشنبه برای سپری کردن دوران نقاهت از بیمارستان مرخص شده است.

کیمیا علیزاده سال ۲۰۱۶ موفق شد با نمایش درخشان خود در رقابت های تکواندو بازیهای المپیک ریو ضمن کسب مدال برنز نام خود را به عنوان نخستین بانوی مدال آور ایران در تاریخ این مسابقات به ثبت برساند.

او در سال جاری نیز با کسب مدال نقره رقابت های قهرمانی جهان این رشته به تاریخ سازی خود ادامه داد.

عمل جراحی #کیمیا_علیزاده با موفقیت انجام شد/علیزاده روزگذشته مچ پای راست خود را به تیغ جراحی سپرد که این عمل با موفقیت به پایان رسید./ایسنا pic.twitter.com/k6XSBIegGN

— خبرآنلاين (@khabaronlinee) September 25, 2017

کیمیا علیزاده تیرماه ۱۳۷۷ در شهرستان کرج متولد شد و نخستین بار در سال ۱۳۹۳ با حضور در بازیهای المپیک نوجوانان در چین موفق به کسب مدال طلا شد.

او در همین سال مدال طلای رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان را نیز به کارنامه اش اضافه کرد و یکسال بعد با کسب مدال برنز رقابت های بزرگسالان قهرمانی جهان در روسیه، نخستین مدال جهانی را برای تکواندوی زنان ایران به ارمغان آورد.

طلای مسابقات جایزه بزرگ روسیه در سال ۱۳۹۴ و نقره تورنمنت هلند در همین سال از دیگر موفقیت های این بانوی تکواندوکار ایرانی پیش از افتخارآفرینی در المپیک ریو محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیمیا علیزاده «باید جراحی شود»

«امیدوارم مسئولان ورزش قدر کیمیا را بدانند»

کیمیا علیزاده پرچمدارمسابقات قهرمانی تکواندو جهان