اسرائیل پهپاد ایرانی حزب‌الله را سرنگون کرد

اسرائیل پهپاد ایرانی حزب‌الله را سرنگون کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اسرائیل اعلام کرد ارتش این کشور روز سه شنبه یک پهپاد ساخت ایران متعلق به حزب الله لبنان را در بلندی های جولان رهگیری و ساقط کرده است. نیروی هوایی اسرائیل دو جنگنده را برای سرنگونی این پهپاد بسیج کرد.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل ضمن تایید این خبر تصریح کرده این پهپاد از یک فرودگاه نظامی در نزدیکی دمشق بلند شده و در بلندی های جولان مشغول انجام یک ماموریت شناسایی بوده است. این سخنگو در ادامه گفت: «ارتش اسرائیل مانع هر گونه تعرض و اعمال خصمانه ای از سوی سازمانهایی چون حزب الله خواهد شد.»

این مقام اسرائیلی همچنین نسبت به افزایش قابل توجه پهپادهای متعلق به حزب الله لبنان ابراز نگرانی کرده است.

Interception d’un drone du #Hezbollah par un missile anti-missiles Patriot en provenance de Syrie. i24NEWS_FR</a> <a href="https://twitter.com/DAttelan">DAttelanjcbanoun1</a> <a href="https://t.co/7FJ2kAPJSE">pic.twitter.com/7FJ2kAPJSE</a></p>— Inbar matthias (mettoraf) 19 septembre 2017

این رویداد درست ساعاتی پیش از سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد بوقوع پیوسته است. پیش بینی می شود نخست وزیر اسرائیل سخنانی در جهت ترغیب جامعه جهانی برای کنترل بیشتر برنامه‌های هسته ای ایران و همچنین حضور نظامی این کشور در سوریه ایراد کند.

ارتش اسرائیل در ماه آوریل گذشته نیز یک پهپادی را که ادعا کرده بود حریم هوایی این کشور را در همین منطقه نقض کرده، رهگیری کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد