حمله به نیروهای دموکراتیک سوریه در دیرالزور

حمله به نیروهای دموکراتیک سوریه در دیرالزور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش رویترز «نیروهای دموکراتیک سوریه SDF» روز شنبه ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور)، در ناحیه مرزی استان دیرالزور هدف حمله هوایی قرار گرفتند.

نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا هستند، با انتشار بیانیه ای گفته اند که نیروهای آنها در شرق رود فرات و در یک منطقه صنعتی مورد حمله جت های جنگنده روسیه و ارتش سوریه قرار گرفته است.

استان دیرالزوردر مرز سوریه با عراق و در کرانه رود فرات قرار دارد و این رودخانه در غرب و شرق خود دو نیروی تحت حمایت روسیه و آمریکا را که هر دو رقیب یکدیگرند ولی به طور عمده با پرهیز از درگیری علیه داعش می جنگند از هم جدا می کند.

در بیانیه آمده که در جریان این حمله شش تن از افراد این گروه زخمی شده اند و اظهار نگرانی شده که چنین حملاتی موجب اتلاف نیرو در پیکار علیه داعش و ایجاد مناقشه‌های جنبی و تهدید امنیت در این منطقه است.

اما به گزارش خبرگزاری فرانسه، ساعاتی بعد روسیه شرکت خود در این حمله را تکذیب کرده است.

نبرد برای بیرون راندن نیروهای داعش از دیرالزور طی روزهای گذشته شدت یافته و رقابت بر سر کنترل منطقه پس از شکست داعش بالا گرفته است. با شکسته شدن محاصره پایگاه هوایی دیرالزور در هفته گذشته، بشار اسد آن را یک پیروزی بزرگ برای ارتش خود خواند و طی نامه ای به علی خامنه ای، جمهوری اسلامی ایران را نیز در عقب راندن داعش شریک دانست.

یکی از مشاوران ارشد بشار اسد گفته است که ارتش سوریه برای بازپس گیری کل کشور جنگ را علیه همه نیروها و از جمله شبه نظامیان تحت پشتیبانی آمریکا به پیش خواهد برد.

از سوی دیگر یکی از رهبران نیروهای دمکراتیک تحت حمایت آمریکا که ائتلافی است به طور عمده از گروه‌های کرد و عرب سوریه، روز جمعه گفت که اجازه عبور نیروهای دولتی سوریه از فرات را نخواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خروج بیش از چهارصد تن از نیروهای ویژه آمریکا از رقه

در حمله هوایی در مرز سوریه و عراق «۲۳ شبه نظامی مورد حمایت ایران» کشته شدند

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند