وب سایت‌های ورزشگاه آزادی و فدراسیون فوتبال سوریه هک شد

وب سایت‌های ورزشگاه آزادی و فدراسیون فوتبال سوریه هک شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک روز پس از بازی تیم های فوتبال ایران و سوریه در چهارچوب بازیهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جلوگیری از حضوز زنان در ورزشگاه آزادی، وب‌ سایت این ورزشگاه هک شد. ساعاتی بعد نیز خبر هک شدن وب سایت فدراسیون فوتبال سوریه خبرساز شد.

هکرهای ناشناس که خود را«allahkaranskati» معرفی کرده اند، با قرار دادن تصویری از زنان سوری حاضر در ورزشگاه بر روی صفحه اصلی وب‌ سایت ورزشگاه آزادی نسبت به جلوگیری از ورود زنان ایرانی اعتراض کردند.

در بالای تصویر منتشر شده توسط هکرها در وب‌ سایت ورزشگاه نوشته شده است:«ننگتان باد برادران. همین و بس!» همچنین در زیر این تصویر هشتگ اجازه دهید زنان به ورزشگاه‌هایشان وارد شوند درج شده است.

بر اساس گزارش ایسنا، مسئولان ورزشگاه آزادی این حادثه را بعنوان مختل شدن وب‌ سایت برای مدتی کوتاه اعلام و از هک شدن آن اظهار بی اطلاعی کردند.

سامانه بلیط فروشی برای بازی ایران و سوریه که یک هفته پیش از این دیدار فعال شده بود، امکان خرید بلیط توسط زنان را نیز فراهم کرده بود. گرچه تعداد زیادی از خانم‌ها موفق به خرید بلیط شده بودند اما یکی از مسئولان لیگ اعلام کرده بود که «بانوان هم می توانند مانند آقایان از سامانه، بلیط دیدار ایران و سوریه را تهیه کنند اما این امر سبب حضور آنها در ورزشگاه نمیشود.»

در نهایت چهاردهم شهریور، روز بازی میان دو تیم ایران و سوریه و برغم اجازه ورود به زنان سوری، زنان ایرانی از ورود به ورزشگاه منع شدند.

در حالی که دو نماینده زن مجلس ایران با هماهنگی کمیته زنان، ورزش، جوانان و خانواده مجلس با حضور در ورزشگاه موفق به تماشای این بازی شدند، اما پروانه سلحشوری نماینده فراکسیون اصلاح طلب مجلس حضور خود در ورزشگاه را منوط به اجازه حضور برای تمام زنان ایرانی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، خانم سلحشوری گفت: «آن‌ چنان که پیش از این نیز در جریان بازی‌های تیم ملی والیبال و موارد مشابه دیگر اعلام کرده بودم تا زمانی که همه زنان ایرانی امکان حضور در ورزشگاه‌ها را داشته باشند، در ورزشگاه حاضر نخواهم شد. دیروز هم از حضور در ورزشگاه آزادی خودداری کردم.»

وی افزود: «تا زمانی که زنان و دختران دیگر نتوانند آزادانه تیم ملی کشورمان را تشویق کنند، من به‌ عنوان نماینده مردم نمی‌توانم به ورزشگاه بروم» پروانه سلحشوری همچنین اجازه حضور به زنان سوری و ممانعت از ورود زنان ایرانی به ورزشگاه را رفتاری تبعیض آمیز خواند.

وصف حالی که تجربه کردیم تلخ بود..اما یک روز روی یکی از صندلی های آزادی میشینیم…من مطمئنم#زنان_ورزشگاهpic.twitter.com/nUbjISCY5K

— نگ واره (@negarensan67) September 5, 2017

انتشار تصاویر زنان سوری حاضر در ورزشگاه آزادی اعتراض‌ شمار زیادی از سوی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی را بدنبال داشته است.

حالا زنان سوری روی سکوها هستند و زنان ایرانی در کشورشان پشت درهای آزادی…#زنان_ورزشگاه#زنان#ایران_سوریه#ورزشگاه_آزادیpic.twitter.com/SU4NClYoy0

— elhamyyy (@elhamyazdiha) September 5, 2017

هکرها به سراغ وب سایت فدراسیون فوتبال سوریه رفتند

چند ساعتی پس از رسانه‌ای شدن هک شدن وب‌ سایت ورزشگاه آزادی خبر هک شدن وب‌ سایت فدراسیون فوتبال سوریه در شبکه های اجتماعی خبرساز شد.

هکرهایی که با انتشار کلیپی، وب سایت سوری را هک کرده‌اند نوشته اند که به خاطر توهین بازیکنان فوتبال سوریه دست به این کار زده اند. هکرها افزوده‌اند «ما هرگونه بی‌احترامی به ایران را بی‌پاسخ نمیگذاریم.»

گزارش رسانه‌های ایران نیز حاکی است که بازیکنان سوریه در رختکن به تیم ایرانی «توهین» کرده اند.

فیلم توهین و گستاخی بازیکنان سوریه در رختکن ورزشگاه آزادی به بازیکنان تیم ملی ایرانhttps://t.co/pzEZoP97YKpic.twitter.com/QQSBGgTZxn

— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) September 6, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان ایرانی از ورود به ورزشگاه آزادی بازماندند

درز اطلاعات ۲۰ میلیون کاربر و ۸۸۰ میلیون سفارش؛ اسنپ فود: مذاکره می‌کنیم؛ هکرها: تجربه تلخی داریم

منابع حقوق بشری از توقیف لوح جایزه اروپایی ساخاروف و بازجویی از وکیل خانواده مهسا امینی خبر می‌دهند