Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تحریم‌های جدید علیه کره شمالی روی میز شورای امنیت

تحریم‌های جدید علیه کره شمالی روی میز شورای امنیت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ایالات متحده آمریکا قصد دارد از طریق شورای امنیت، قطعنامه جدیدی را با هدف تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی به تصویب برساند.

این خبر روز دوشنبه توسط نیکی هیلی، سفیر این کشور در سازمان ملل اعلام شد.

خانم هیلی گفت که آمریکا این هفته مذاکرات لازم برای تهیه این قطعنامه را انجام خواهد داد و انتظار می رود هفته آینده در این باره در شورا رای گیری شود.

نیکی هیلی همچنین از سازمان ملل خواست تا قوی‌ترین ابزارهای ممکن را به کار بگیرد تا مانع از اجرای مراحل بعدی برنامه‌ هسته‌ای کره شمالی شود. او افزود که آخرین آزمایش هسته ای کره شمالی، سیلی برصورت همگان بود.

فرانسه و بریتانیا، دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل و ژاپن نیز با اعمال تحریم‌های جدید علیه پیونگ یانگ موافق هستند اما موضع چین و روسیه هنوز مشخص نیست.

روز دوشنبه همچنین سوئیس به عنوان کشور بیطرف اعلام کرد که آماده است به عنوان میانجی وارد عمل شود تا به حل بحران کره کمک کند.

دوریس لوتارد، رئیس جمهوری سوئیس در جریان نشستی خبری که در شهر برن برگزار شد گفت که کشورش برای میزبانی مذاکرات مربوطه آماده است؛ از جمله برای میزبانی مذاکرات احتمالی وزرای خارجه کشورها.

خانم لوتارد با اشاره به اینکه هم اکنون سربازان سوئیسی در منطقۀ حائلی میان دو کشور کره شمالی و کره جنوبی مستقر هستند گفت که کشورش در کنار سوئد در تاریخ دیپلماسی خود سابقه طولانی در اتخاذ سیاست بیطرفی و احتیاط دارند؛ از جمله اینکه سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران و کوبا بوده است.

او با تاکید بر اینکه اکنون واقعا زمان گفتگو است، بیان داشت: «تحریم هایی که با هدف متقاعد کردن پیونگ یانگ به توقف برنامه‌های هسته‌ایش اتخاذ شده است، اگرچه منجر به افزایش رنج مردم این کشور شده اما نتوانسته تا تغییرات بزرگی را در این برنامه ایجاد کند.»

او ضمن هشدار درباره عدم اتخاذ «واکنشی بیش از حد» به ششمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی افزود که آمریکا و چین باید در این باره مسئولیتشان را قبول کنند بویژه آنکه طی هفته‌های پیش رو بسیاری از تصمیمات بستگی به رفتار پکن و واشنگتن دارد.

خانم لوتارد همچنین گفت: «فکر می کنم این نقش ماست که ببینیم از چه نوع امکاناتی باید استفاده کرد. زیرا توییتر ابزار مناسبی نیست و در این باره باید بسیار محتاط بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری فرد متهم به دلالی قطعات موشکی کره‌شمالی در استرالیا

کره جنوبی: پیونگ یانگ احتمالا برای آزمایش موشک قاره پیما آماده می شود

آزمایش بمب هیدروژنی در کره شمالی