Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وضعیت شهرهای سیلزده آمریکا در آستانه سفر ترامپ

وضعیت شهرهای سیلزده آمریکا در آستانه سفر ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی طوفان شدید «هاروی» که یکی از بدترین فجایع طبیعی در تاریخ ایالات متحده آمریکا محسوب می شود، دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور روز شنبه به شهرهای هیوستون در تگزاس و لیک چارلز در ایالت لوییزیانا سفر می کند.

بر اثر گردباد هاروی، حدود ۵۰ نفر کشته و بیش از یک میلیون نفر بی خانمان شده اند. این طوفان، شهر هیوستون را فلج کرده و سطح آب رودخانه به حداکثر میزان ثبت شده رسیده است. همچنین آب آشامیدنی شهر بومونت تگزاس که ۱۲۰ هزار سکنه دارد، قطع است.

گردباد هاروی هشت روز پیش به تگزاس رسید و این شدید ترین طوفانی است که این ایالت طی نیم قرن گذشته به خود دیده است. بیشترین خسارتها در شهر هیوستون و حومه آن رخ داد که حجم اقتصاد آن با اقتصاد کشور آرژانتین برابری می کند.

گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات ناحیه «هریس» تگزاس حاکیست در یک مقطع بعد از وقوع طوفان، آب که سطح آن حداقل ۴۵ سانتیمتر بود، هفتاد درصد این ناحیه را دربر گرفته بود. این ناحیه شامل شهر هیوستون نیز می شود.

کاخ سفید اعلام کرده که آقای ترامپ ابتدا به هیوستون سفر می کند تا با بازماندگان فاجعه و کسانی که بطور داوطلبانه در عملیات امداد شرکت کردند، دیدار کند. وی سپس عازم منطقه سیلزده لیک چارلز می شود.

دولت آقای ترامپ از کنگره ایالات متحده درخواست هفت میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار بودجه برای تدابیر فوری پس از حادثه کرده است. گریگ آبوت، فرماندار تگزاس گفته است که این ایالت ممکن است به بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار کمک مالی نیاز داشته باشد.

تندباد هاروی که چندین روز در سواحل خلیج مکزیک جریان داشت، باعث بارندگی بی سابقه شد و در طول ۴۸۰ مایل سواحل ایالت، ویرانی های گسترده ای به جا گذاشت.

با پایین آمدن سطح آب، بسیاری از مردم به خانه هایشان بازگشتند تا میزان خسارتها را ببینند. صدها هزار نفر بلاتکلیفند.

برای مثال، در اورنج تگزاس واقع در حدود ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر هیوستون، سام دوهرتی که ۳۶ سال دارد، روز جمعه به محل سکونتش بازگشت و مشاهده کرد که در حیاط و انبار خانه حدود یک متر آب جمع شده است.

وی می گوید: «اینجا هیچوقت آب جمع نمی شد. این زمین اجدادی ماست. عمه من ۴۰ سال است مالک اینجاست، هیچوقت آب نداشتیم.»

حدود ۴۴۰ هزار نفر از اهالی تگزاس تاکنون درخواست کمک مالی فدرال برای مواقع فاجعه کرده اند که به گفته فرماندار تگزاس، ۷۹ میلیون دلار تاکنون تصویب شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات نجات بازماندگان طوفان هاروی با بالگرد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟