Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سوریه توافق حزب الله لبنان با داعش را تایید کرد

سوریه توافق حزب الله لبنان با داعش را تایید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دمشق روز یکشنبه با انتقال نیروهای داعش از مرز سوریه و لبنان به دیرالزور موافقت کرد. پیش از این حزب الله لبنان و داعش توافق کرده بودند که نیروهای این گروه اسلامگرای افراطی از مرز لبنان به مناطق شرقی سوریه منتقل شوند.

به این ترتیب دولت سوریه توافق میان حزب الله لبنان و داعش را مورد تایید قرار داد. تلویزیون دولتی سوریه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گفت که پس از «پیروزی‌های نیروهای مسلح ما و حزب الله در قلمون…(با اجرای) توافق میان حزب الله و تروریست‌های داعش مورد موافقت قرار گرفت.»

در حال حاضر سه نبرد با فاصله جغرافیایی کمی علیه گروه داعش در مرزهای سوریه با لبنان در جریان است. نیروهای ارتش سوریه و حزب الله لبنان از دو محور مختلف در منطقه قلمون غربی عملیات نظامی علیه داعش را آغاز کرده کرده‌اند. همزمان ارتش لبنان نیز عملیات علیه داعش را در عرسال ادامه می‌دهد.

ارتش لبنان روز یکشنبه حملاتش علیه داعش متوقف کرد تا مذاکرات با داعش برای آزادی سربازان لبنانی به سرانجام برسد. طبق اعلام ارتش از روز یکشنبه ساعت هفت صبح بوقت محلی در نقاط مرزی راس بعلبک و جرود القاع آتش بس برقرار شده است.

حزب الله لبنان و ارتش سوریه نیز در آنسوی مرزها و در منطقه کوهستانی قلمون غربی با داعش اعلام آتش بس کوتاه مدت کرده اند.

حدود ۶۰۰ شبه نظامی داعش در منطقه کوهستانی مرزی سوریه با لبنان حضور دارند و از نظر لبنان همچون تهدیدی برای امنیت کشور به حساب می آیند.

#لبنان: مراسل الميادين: موكب للمقاومة توجه إلى منطقة ميرا في القلمون الغربي لانتشال 4 جثامين للمقاومة بعد استسلام داعش

— الميادين عاجل (@AlMayadeenLive) August 27, 2017

داعش در ماه اوت ۲۰۱۴ با حمله به پاسگاه پلیس در شهر عرسال لبنان ۳۰ سرباز و پلیس را ربود که از میان ۵ نفر به دست نیروهای داعش کشته شدند و یک نفر از آنها نیز در اثر جراحت در گذشت. ۱۶ نفر از این سربازان در سال ۲۰۱۵ در مبادله اسرا میان دو طرف آزاد شدند و هنوز ۹ سرباز ارتش لبنان در اسارت نیروهای داعش هستند.

ژنرال عباس ابراهیم، رییس آژانس امنیت داخلی لبنان ساعتی پیش اعلام کرد که به احتمال زیاد همه سربازان دربند جان خود را از دست داده باشند. پیش تر حزب الله لبنان اطلاعاتی را در مورد مکان احتمالی نگهداری اسرا بدست آورده و آن را در اختیار فرماندهی ارتش لبنان گذاشته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سید حسن نصرالله از پیشروی عمده حزب الله لبنان علیه داعش خبر داد

بشار اسد: جنگ ادامه دارد اما نشانه های پیروزی به چشم می خورد

آغاز عملیات ارتش لبنان علیه داعش