سید حسن نصرالله از پیشروی عمده حزب الله لبنان علیه داعش خبر داد

سید حسن نصرالله از پیشروی عمده حزب الله لبنان علیه داعش خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبر حزب الله لبنان روز پنجشنبه طی سخنانی در تلویزیون این کشور اعلام کرد که نیروهای حزب الله در جریان عملیات مشترکی با ارتش سوریه، بخش قابل توجهی از سرزمین‌های تحت کنترل داعش در خاک سوریه و در نزدیکی مرز لبنان را آزاد کرده اند.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که ۲۷۰ کیلومتر مربع از سرزمین‌های تحت کنترل داعش بطور کامل آزاد شده و حدود ۴۰ کیلومتر مربع هنوز همچنان تحت کنترل نیروهای داعش است. با این وجود به گفته رهبر حزب الله لبنان «پیروزی بزرگ» نزدیک است.

در حال حاضر ستیزه جویان داعش در منطقه‌ای به وسعت شصت کیلومتر (۲۰ کیلومتر در خاک لبنان و ۴۰ کیلومتر در خاک سوریه) به محاصره درآمده اند و هم اکنون نیروهای حزب الله از نواحی غربی و ارتش لبنان بطور مستقل از نواحی شرقی و شمال شرق، مواضع داعش را هدف قرار داده اند.

سربازان حزب الله لبنان و ارتش سوریه که هر دو از حمایت ایران برخوردارند طی یک ماه گذشته درگیر نبرد سنگینی با نیروهای داعش برای آزادسازی و پاکسازی ارتفاعات مرزی، بویژه در مناطق عرسال و قلمون در دو سوی مرز لبنان و سوریه بودند.

سید حسن نصرالله در سخنرانی پنجشنبه اعلام کرد که همزمان با این پیشروی ها، مذاکرات صلح با نیروهای داعش نیز آغاز شده است اما بزودی «پیروزی بزرگ» محقق خواهد شد.
او افزود که نخستین شرط برای رسیدن به هرگونه توافقی در این مذاکرات، آزادسازی سربازان لبنانی و بازگرداندن آنها نزد خانواده‌هایشان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب‌الله لبنان پایان عملیات «پاکسازی» عرسال و قلمون را اعلام کرد

دومین مرحله توافق حزب‌الله و فتح‌الشام برای خروج پیکارجویان از عرسال آغاز شد

لاوروف: حضور روسیه، ایران و حزب الله در سوریه مشروع است