دستگیری ۵ نفر در ترکیه در ارتباط با هک شبکه الجزیره

دستگیری ۵ نفر در ترکیه در ارتباط با هک شبکه الجزیره
نگارش از Euronews

دادستان کل قطر روز شنبه اعلام کرده پنج نفر در ترکیه در ارتباط با حمله سایبری به شبکه خبری الجزیره دستگیر شده‌اند. به گفته وی مقامات امنیتی ترکیه بازجویی از این پنج نفر را آغاز کرده‌اند. دادستان قطر همچنین تاکید کرد که دو کشور برای تحقیق در اینباره «هماهنگی کامل» دارند. هنوز ملیت این افراد مشخص نیست.

انتشار اظهارات منتسب به تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر بر روی وب سایت شبکه خبری الجزیره آغازگر اختلافات دیپلماتیک میان دوحه و ۴ کشور تحریم کننده قطر شد. در گزارش منتشر شده توسط الجزیره به نقل از امیر قطر صحبت‌هایی درباره موضوع‌های مورد اختلاف با سایر کشورهای خلیج فارس نقل شده بود. از این جمله می‌توان به صحبت‌های امیر قطر درباره قدرت منطقه‌ای ایران و همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور اشاره کرد. چیزی که خشم کشورهای تحریم کننده و در راس آنها عربستان سعودی را برانگیخت.

در مقابل دوحه انتساب این اظهارات به امیر قطر را رد کرده و ادعا می کند که سایت شبکه الجزیره هک شده و افرادی با انگیزه تشدید اختلاف میان دوحه و سایر کشورهای عربی دست به انتشار این سخنان «جعلی» کرده اند. مقامات قطر پیش‌تر امارات عربی متحده را به دست داشتن در حمله سایبری به شبکه الجزیره متهم کرده بودند.

مطالب مرتبط