Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا چند شخصیت حقیقی و حقوقی مرتبط با کره شمالی را تحریم کرد

آمریکا چند شخصیت حقیقی و حقوقی مرتبط با کره شمالی را تحریم کرد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شش نفر از اتباع چین و روسیه همچنین ۱۰ نهاد و شرکت روز سه شنبه هدف مجازات و تحریمهای ایالات متحده آمریکا قرار گرفتند.

مقامات ایالات متحده ضمن اشاره به این مطلب دلیل این تصمیم را مراودات تجاری بازرگانی این اشخاص حقیقی و حقوقی با کره شمالی و نقش داشتن در توسعه برنامه هسته ای این کشور عنوان کرده اند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد: «وزارت خزانه داری به اعمال فشار خود بر کره شمالی از طریق هدف قراردادن کسانی که به توسعه برنامه هسته ای و موشک بالستیکی این کشور کمک می کنند، ادامه می دهد.»

ایالات متحده ادعا کرده برخی شرکتهای چینی و یا روس با همکاری با کره شمالی برای این کشور درآمد زایی داشته اند. درآمد ناشی از معاملات این شرکتها در راه گسترش برنامه هسته ای و توسعه سلاح های کشتار جمعی پیونگ یانگ صرف شده است. در نتیجه کلیه اموال و دارایی های این افراد و شرکتها در ایالات متحده مصادره و مسدود شده است. همچنین معامله با این افراد و شرکتها برای اتباع آمریکایی ممنوع اعلام شده است.

در میان کمپانی های تحریم شده نام شرکت روسی «گیفیست ام» و شرکت چینی «دندونگ ریچ ارث تریدینگ» به چشم می خورد. در خبرها آمده این شرکتها مواد خام از کمپانی های کره شمالی که در برنامه توسعه هسته ای این کشور مشارکت دارند، خریداری کرده اند.

آزمایشهای موشکی کره شمالی و ظن توسعه یافتن برنامه هسته ای این کشور تنش و کشمکش بین واشنگتن و پیونگ یانگ را به اوج خود رساند. دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا ضمن هشدار به مقامات کره شمالی، تصریح کرده تهدیدها با «خشم و آتشی» پاسخ داده می شود که جهان مثل آن را ندیده باشد.

کره شمالی نیز در واکنش به این موضع گیری از برنامه خود برای موشک باران جزیره آمریکایی گوآم یعنی جایی که ایالات متحده پایگاه نیروی دریایی و پایگاه نیروی هوایی دارد، خبر داده بود. در نهایت مقامات کره شمالی چند روز پس از مطرح کردن این تهدید عقب نشینی کرده و اعلام کردند طرح شلیک موشک به جزیره گوآم به حالت تعلیق درآمده است.

#US sanctions #Chinese, #Russian entities tied to #NorthKorea nuclear programme-AFP

— The Tribune (@thetribunechd) 22 août 2017

استقبال تیلرسون از «خویشتنداری» پیونگ یانگ

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه از «خویشتنداری» اخیر کره شمالی در زمینه برنامه هسته ای خود استقبال کرد. به گفته وزیر خارجه ایالات متحده این امر می تواند به معنای شکل گرفتن مسیری برای گفتگو بین واشنگتن و پیونگ یانگ باشد. رکس تیلرسون اظهار داشت: «از زمان تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هیچ گونه پرتاب موشکی یا اقدام تحریک آمیزی از سوی کره شمالی صورت نگرفته است.»

وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که این نشانه ای از نقطه آغازین کاهش تنش ها و همچنین اقدامات تحریک آمیز پیونگ یانگ باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ چه کسی معاون کامالا هریس می‌شود؟

ارمغان سوئد و فنلاند، جدیدترین اعضای ناتو برای «استراتژی قطب شمال» پنتاگون چیست؟

چرا آمریکا تصمیم گرفته است نیم میلیون جغد را بکشد؟