Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

هشدار کارشناسان رباتیک به سازمان ملل: مانع توسعه ربات‌های قاتل شوید

هشدار کارشناسان رباتیک به سازمان ملل: مانع توسعه ربات‌های قاتل شوید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بیش از یکصد کارشناس برجسته رباتیک از جمله ایلان ماسک، میلیاردر و بنیانگذار خودروی تسلا در نامه‌ای از سازمان ملل متحده خواسته‌اند با اتخاذ تدابیری مانع توسعه ربات‌های قاتل شوند.

نویسندگان این نامه نسبت به توسعه این ربات‌ها و وقوع انقلاب سوم در جنگ افزارها هشدار داده‌اند. متخصصان امضا کننده این نامه با غیراخلاقی توصیف کردن این فناوری خواستار اضافه شدن این تکنولوژی به فهرست سلاح‌های ممنوعه کشتار جمعی سازمان ملل شده‌اند.

در این نامه آمده که فناوری «لتال اتونوموس» همانند «جعبه پاندورا پر از بدبختی، بلا، بیماری، مرگ و جنگ»‌ است و باید به سرعت آن‌را متوقف کرد.

آنها گفته اند که اگر در این جعبه پاندورا باز شود، بستن آن دشوار خواهد بود.

#ElonMusk warns that we need to stop making ‘killer robots’ now https://t.co/Datub5Gvwtpic.twitter.com/ccugOxonEM

— Robotics Newz (@Robotics_Newz) August 21, 2017

این متخصصان که خواستار ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی در کنترل تسلیحات شده اند، می نویسند: «همین که این فناوری توسعه یابد، باعث می شود که جنگ‌ها و درگیری‌های نظامی در وسعتی که هرگز مشاهده نشده است گسترش یابد و مقیاس زمانی این گسترش بسیار سریعتر از آن است که انسان‌ها بتوانند خطر آنرا درک کنند.»

به گفته این متخصصان، این سلاح‌ها می توانند برای ترور مورد استفاده قرار گیرند و تروریست‌ها از آنها علیه مردم بی گناه استفاده کنند. همچنین این خطر وجود دارد که چنین سلاح‌هایی برای مقاصد ناخوشایند هک شوند.

ربات قاتل یک سلاح کاملا خودکار است که می تواند اهدافش را بدون دخالت انسان انتخاب کند و مورد حمله قرار دهد. این ربات‌ها در حال حاضر وجود ندارند اما پیشرفت فناوری احتمال ظهور آنها را به واقعیت نزدیک کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام کشورها از ربات‌ها بجای کارگران استفاده می‌کنند؟