Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

محمود عباس: ۲۰ بار با نمایندگان ترامپ ملاقات کردم و طرح‌شان را نفهمیدم

محمود عباس: ۲۰ بار با نمایندگان ترامپ ملاقات کردم و طرح‌شان را نفهمیدم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی می‌گوید تاکنون موفق به درک خط مشی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد مناقشه بین فلسطینیان و اسرائیل نشده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین این سخنان را در دیدار با هیاتی از نمایندگان حزب چپگرای «مرتص» اسرائیل بیان کرد. به گزارش روزنامه هاآرتص محمود عباس تاکید کرده است که نمایندگان دونالد ترامپ در دیدار با وی ضمن حمایت از سیاست تشکیل دو کشور برای حل مناقشه خاورمیانه بر لزوم توقف شهرک سازی های اسرائیل نیز تاکید می کنند. با این حال به گفته آقای عباس مقامات آمریکایی از ابراز علنی این موضع گیری ها و همچنین طرح آنها به عنوان خواسته ایالات متحده در برابر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور امتناع می ورزند.

بنا به این گزارش محمود عباس در این دیدار اظهار داشته است: «از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ تاکنون ۲۰ بار با نمایندگان او ملاقات کردم. هر بار آنها به کرات بر اعتقاد و تعهد خود به راه حل دو کشور و توقف شهرک سازی تاکید کرده اند. از آنها خواستم همین مسئله را با نتانیاهو مطرح کنند اما آنها سر باز زدند.»

ICYMI: Abbas: I Met Trump’s Envoys 20 Times and Still Don’t Understand Their Peace Planhttps://t.co/kUE79iROru

— Haaretz.com (@haaretzcom) August 21, 2017

جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد آقای ترامپ قرار است روز پنجشنبه به بیت المقدس و رام الله سفر کند. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به نمایندگان حزب مرتص گفته است که قصد دارد بار دیگر از جرد کوشنر بخواهد که کاخ سفید به طور علنی پایبندی خود به راه حل دو کشور را اعلام کند و خواستار توقف شهرک سازی های اسرائیل شود.

بنا به همین گزارش رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این دیدار اظهار داشته است: « نمی دانم خط مشی آنها در برابر ما چیست. […] در دولت ترامپ هرج و مرج حاکم است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمود عباس خواستار رویکرد جدید سازمان ملل برای حل مسئله فلسطین شد

محمود عباس کابینه جدید تشکیلات خودگردان فلسطینی را معرفی کرد

آیا محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی مورد سوءقصد قرار گرفته است؟