سلیمانی: اینکه بگوییم او بی حجاب و این باحجاب پس چه کسی می‌ماند؟

سلیمانی: اینکه بگوییم او بی حجاب و این باحجاب پس چه کسی می‌ماند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران روز یکشنبه نسبت به خطر «فتنه مذهبی» در داخل و «تهاجم علیه جهان اسلام» در خارج از کشور هشدار داد. آقای سلیمانی که در پانزدهمین اجلاس روز جهانی مسجد در تهران سخنرانی می‌کرد گفت: «همه دعوای ما با عالم غرب و در عالم اسلام بر سر مسجد است، مسجد الاقصی و مسجد الحرام.»

فرمانده نیروی قدس ضمن انتقاد از «بی تفاوتی» مقامات مذهبی برخی کشورهای عربی در قبال «اقدامات اسرائیل» افزود: «در اردن و مصر مساجد زیادی وجود دارد، اما بی‌خبر و بی‌تفاوت نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی هستند. این الازهری که الان وجود دارد، الازهر حکومتی است، و ‌ای کاش نبود تا نبینیم نسبت به جنایات غزه بی تفاوت باشد.»

آقای سلیمانی همچنین با انتقاد از شرایط اجتماعی ایران افزود: «چه کسی امروز مسئول رشد الحاد و لاابالی‌گری در کشور است؟ آیا همه ما به وظایف خود عمل کرده‌ایم؟» وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، پس چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند. آیا همه بچه‌های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه این‌ها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست.»

فرمانده سپاه قدس با اشاره به کشته شدن محسن حججی، از نیروهای موسوم به مدافع حرم تاکید کر که تعداد زیادی از این نیروها در سوریه کشته شده اند و « ذبح شده اند، اما خداوند گاهی برای عظمت دادن به یک موضوعی، یک حادثه می‌آفریند و شهید حججی، برای عظمت دادن به همه بزرگی‌های مدافعان حرم بود.»

گروه داعش روز ۱۹ مرداد فیلمی از طریق اعماق، ارگان خبری/تبلیغاتی خود منتشر کرد که در آن نحوه اسارت محسن حججی را نشان می داد. این گروه اعلام کرد که آقای حججی را کشته است.

آقای سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود که به تحولات منطقه مربوط می‌شد عربستان سعودی را متهم کرد که از طریق تشکیل گروه‌های افراطی، علیه ایران و سوریه اقدام کرده است، او افزود: «در روزهایی که سعودی‌ها ارتش‌های مختلف را ایجاد کردند و ۱۲۰ ساختار را مقابل ما ساختند و جنگ مذهب را شکل دادند، ایران به سوریه ثبات داد.»

وی با اشاره به حضور نظامیان ایران در عراق گفت:‌ «ما وقتی وارد عراق شدیم، بین منافع خودمان و عراق تفاوتی قایل نشدیم و دنبال چاه نفت و تصرف شهری مثل موصل و کرکوک نبودیم. دنبال مطالبات ارزی هم نبوده و نیستیم.»

وی با اشاره به کسانی که «در سطوح عالی» مخالف حضور ایران در سوریه و عراق بودند گفت: «یک نفر گفت: یعنی ما برویم از دیکتاتور دفاع کنیم؟ که رهبری فرمودند: [آیا در ارتباط با کشورها] نگاه می‌کنیم چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می‌کنیم.»

آقای سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که « خداوند طوری مقرر کرده است که ایران همچون کوهی همیشه ثبات دهنده باشد و این کشور هیچ گاه بحران خیز نیست.»

از زمان افزایش حضور نظامی ایران در عراق و سوریه، قاسم سلیمانی به یکی از چهره‌های شناخته شده نظامی ایران در رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی بدل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از قاسم سلیمانی تا نوید محمدزاده؛ واکنشهای گسترده به کشته شدن محسن حججی

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد

آمریکا از پیش به ایران درباره حمله داعش به مراسم سلیمانی مخفیانه هشدار داده بود