مهدی کروبی دست به اعتصاب غذای خشک زد

مهدی کروبی دست به اعتصاب غذای خشک زد
نگارش از Euronews

سایت سحام نیوز اعلام کرده است که مهدی کروبی از صبح چهارشنبه در اعتراض به وضعیت حصر دست به اعتصاب غذای خشک زده است. به گفته فاطمه کروبی، همسر یکی از رهبران اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، وی دو خواسته اساسی دارد: نخست خروج ماموران امنیتی از منزلی که مهدی کروبی در آن در حصر به سر می برد و دوم برگزاری دادگاه علنی در صورت تداوم حصر.

بیشتر از شش سال است که مهدی کروبی به همراه میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد با تصمیم شورای امنیت ملی ایران در حصر خانگی بسر می برند.

همسر مهدی کروبی به سحام نیوز گفته است که آقای کروبی اعمال مجازات خودسرانه از سوی حکومت را غیرقانونی می داند و می خواهد در صورت محکومیت، این دادگاه باشد که او را مجازات کند. پایگاه خبری جماران نیز در گفتگو با یکی از پسران مهدی کروبی خبر آغاز اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی را تاییدکرده است. محمدحسین کروبی به پایگاه خبری جماران، گفت: «پدرم می گوید هیچ چیزی جز محاکمه علنی نمی خواهد. ایشان آخرین بار به وزیر بهداشت که به بیمارستان آمده بود نیز گفتند که اگر من به خانه برگردم درخواست محاکمه دارم و به خاطر همین علی رغم بیماری قلبی اعتصاب غذا خواهم کرد تا درخواست من را اجابت کنند.»

مطالب مرتبط