خانواده کروبی: شخص حاکم، رییس جمهور و وزیر اطلاعات مسئول جان محصوران هستند

خانواده کروبی: شخص حاکم، رییس جمهور و وزیر اطلاعات مسئول جان محصوران هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خانواده مهدی کروبی با انتشار بیانیه ای از «شخص حاکم، رئیس جمهور و وزیر اطلاعات» به عنوان مسئولان جان محصوران یاد کرده اند.
انتشار این بیانیه در حالی صورت می گیرد که به گفته خانواده آقای کروبی، وی علی رغم نظر پزشکان معالج خود مبنی بر ضرورت ادامه روند درمان از بیمارستان به حصر بازگردانده شده و از خدمات درمانی در منزل نیز بی بهره مانده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «شخصی به نام فروغی مسئول پرونده کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است که مأموریت خود را ستاندن تدریجی جان آنها می داند.»

در بخش دیگری از این پیام خطاب به دولت روحانی آمده است: «گر دولت اعتدال به واسطه دیگر الویت هایش خود را متعهد به پاسخگویی به مطالبات اساسی مردم در رفع حصر، ایجاد بستر مناسب برای آزادی های سیاسی و مدنی و رها کردن نخبگان از بند نمی داند لیکن موظف به پاسخگویی در قبال رفتارهای غیر قانونی و انسانى مأمورین خود نظیر فروغی که مأموریت خود را ستاندن تدریجی جان کروبی و موسوی می داند، می باشد.»

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر وخامت حال مهدی کروبی و میر حسین موسوی گزارش شد. دختران میرحسن موسوی نیز از نامساعد بودن حال وی طی هفته های گذشته خبر دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهدی کروبی در پی عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد

محسن سازگارا به یورونیوز: درگیری نظامی با اسرائیل به سود خامنه‌ای تمام نخواهد شد