با تشدید حملات علیه داعش در رقه غیرنظامیان شهر را ترک می‌کنند

با تشدید حملات علیه داعش در رقه غیرنظامیان شهر را ترک می‌کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

با اوج گرفتن نبرد میان یگان‌های مدافع خلق و پیکارجویان داعش در رقه و دیرالزور، غیرنظامیانی که به اردوگاه آورگان عین‌عیسی در شمال رقه پناه آورده‌اند شرایط زندگی در شهرهای خود را طاقت‌فرسا ارزیابی می‌کنند.

کمبود مواد غذایی و مایحتاج پزشکی در این شهر از یک سو و گرمای تابستان از سوی دیگر ادامه زندگی را برای ساکنان آن غیرممکن کرده است.

اردوگاه آورگان عین‌عیسی سال گذشته ساخته شد و بیش از ۸۰۰۰ آواره را در خود جای داده است. یکی از آوارگانی که از دیرالزور به این اردوگاه آمده گفت: «ما دوم اوت دیرالزور را ترک کردیم. بیش از یک هفته در راه بودیم و تازه به این اردوگاه رسیده‌ایم. از حملات هوایی، تخریب‌ها و گلوله‌ باران جان به در بردیم. هیچ غذا و آبی نبود. داعش هر مرد ۱۵ تا ۴۰ ساله را وادار می‌کرد که به پیکارجویانش بپیوندد.»

از سوی دیگر یگان‌های مدافع خلق به پشتیبانی آمریکا در نبرد با پیکارجویان داعش در رقه پیشروی‌هایی داشته‌اند.

جک هولمز، مهندس بریتانیایی فناوری اطلاعات که بعنوان تک‌تیرانداز برای مبارزه با داعش به این گروه پیوسته می‌گوید: «قبل از اینکه به اینجا بیایم. زندگی عادی داشتم و کامپیوتر تعمیر می‌کردم. نقاش بودم و مثل بقیه کارهای عادی می‌کردم. اما تصمیم گرفتم به یگان مدافع خلق ملحق شوم و برای مبارزه با داعش و شر به سوریه آمدم. گروه تک‌ تیراندازها در نبرد با داعش هستند. آنها همه جا حضور دارند و در برخی نقاط نبرد ما با آنها تن به تن می‌شود.»

این یگان‌ها متشکل از شبه نظامیان کرد، پایه‌های اصلی نیروهای دموکراتیک سوریه هستند و حملات خود علیه داعش را از ماه ژوئن آغاز کرده‌اند. آنها هفته گذشته نفوذ خود را در این شهر از طریق بخش‌های شرقی و غربی گسترش داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد