Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبر مخالفان در کنیا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد

رهبر مخالفان در کنیا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رایلا اودینگا، زندانی سیاسی سابق و رهبر مخالفان دولت در کنیا اعلام کرد که نتایج انتخابات ریاست جهموری این کشور را که روز سه شنبه برگزار شد، نمی پذیرد.

این نگرانی بوجود آمده است که طرفداران او به خیابان‌ها بیایند و به این ترتیب بار دیگر تنش‌های داخلی در کنیا افزایش یابد.

آقای اودینگا در یک نشست خبری اعلام کرد که نتایج این انتخابات جعلی و فریبکارانه است. او افزود که بنا بر قانون، هیات برگزار کننده انتخابات باید فرم‌های ثبت شده را در هر مرکز رای گیری به امضای ناظران برساند تا نتایج تایید شود اما این کار انجام نشده است. او همچنین ادعا کرد که رایانه‌های استفاده شده در جریان رای گیری هک شده بودند.

بنا بر نتایج اعلام شده اوهورو کنیاتا، رئیس جمهوری کنونی ۵۵ درصد آراء و رایلا اودینگا، منتقد سرسخت او ۴۴ درصد از آراء را از آن خود کرده است.

آقای اودینگا پیش از این دوبار نتایج انتخابات ریاست جمهوری را از دست داده است و هربار نیز وجود تقلب در انتخابات و نقض قوانین را عامل شکست خود اعلام کرده است. در سال ۲۰۰۷ میلادی فراخوان او برای برگزاری اعتراضات به نتایج انتخابات، منجر به وقوع خشونتهای قومی گسترده شد که درنهایت ۱۲۰۰ کشته برجای گذاشت.

همزمان وزیر کشور کنیا اعلام کرد علیه کسانی که با استفاده از شبکه‌های اجتماعی «امنیت ملی کشور را به خطر می‌اندازند» اقدام خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری کنیا؛ اوهورو کنیاتا پیشتاز است

تظاهرات هزاران تن در گرجستان در اعتراض به لایحه جنجالی «عوامل خارجی»

گزارش سالانه سازمان اطلاعات و امنیت کانادا: ایران از تهدید‌های اصلی برای امنیت کانادا است