Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بنیاد کلونی ۳ هزار کودک سوری را به مدرسه می فرستد

بنیاد کلونی ۳ هزار کودک سوری را به مدرسه می فرستد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جورج کلونی، ستاره مشهور هالیوود و از فعالان حقوق بشر و همسرش امل کلونی، وکیل بین المللی حقوق بشر هزینه فرستادن سه هزار کودک پناهجوی سوری به مدرسه را پرداخت خواهند کرد.

قرار است بنیاد خیریه این زوج که «بنیاد عدالت کلونی» نام دارد در اقدامی بشردوستانه با مشارکت یونیسف، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل و شرکت گوگل مبلغ ۲.۲۵ میلیون دلار را به هفت مدرسه عمومی در لبنان پرداخت کنند تا به این ترتیب کودکان مهاجر سوری بتوانند بعد از ظهرها در کلاس‌های درس این مدارس شرکت کنند. ثبت نام این کودکان در ماه سپتامبر آغاز خواهد شد.

بنا بر اعلام لورن دویت، سخنگوی یونسکو قرار است این هفت مدرسه دو شیفته کار کنند و به این ترتیب کودکان لبنانی صبح‌ها به این مدرسه‌ها بروند و کودکان مهاجر سوری بعد از ظهرها.

شرکت آمریکایی چند ملیتی فناوری اطلاعات هیولت پاکارد که با نام مخفف «HP» مشهور است نیز اعلام کرد که مبلغ ۱ میلیون دلار را به تامین هزینه‌های تهیه کامپیوتر و دیگر تجهیزات فنی این مدارس اختصاص خواهد داد.

George and Amal Clooney to put 3,000 Syrian refugee children through school
Read more: https://t.co/3MbEmXUbhB#syria#lebanon#showMorepic.twitter.com/V259brTSK0

— Marshall Davis (@raisiwardres191) August 1, 2017

با کمک مالی بنیاد کلونی، هزینه ثبت نام، دستمزد معلمان و تمام هزینه تحصیل این کودکان پرداخت خواهد شد.

بنیاد کلونی روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «هزاران کودک سوری در معرض این خطر قرار دارند که هیچگاه نتوانند در جامعه به عنوان یک مولد فعالیت کنند…. آموزش‌های رسمی می تواند کمک کند که در این زمینه تغییراتی بوجود آید و این هدف ماست. ما نمی خواهیم که یک نسل کامل را به این دلیل که آنها به دلیل بدشانسی در زمانی بد در مکانی بد به دنیا آمده اند از دست بدهیم.»

بنا بر گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بیش از ۵ میلیون مهاجر سوری در سرار جهان پراکنده اند و بیش از ۱ میلیون نفر از این جمعیت در لبنان هستند. در این گزارش آمده است که حدود ۲۰۰ هزار کودک سوری در لبنان نتوانسته اند به مدرسه بروند.

بنیاد عدالت کلونی در سال ۲۰۱۶ میلادی با هدف پیشبرد عدالت در دادگاهها، جوامع و کلاس‌های درس در سراسر جهان تاسیس شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند

سبقت هند از چین در صدر؛ چند دانشجوی ایرانی در آلمان مشغول به تحصیل هستند؟