دیده بان حقوق بشر: استفاده پلیس فرانسه از گاز فلفل علیه پناهجویان در کاله

دیده بان حقوق بشر: استفاده پلیس فرانسه از گاز فلفل علیه پناهجویان در کاله
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس فرانسه در کاله بطور منظم با پناهجویان بدرفتاری می کند و بر ضد کودکان و بزرگسالان از گاز فلفل استفاده می کند.

دیده بان حقوق بشر روز چهارشنبه با انتشار گزارش ۴۷ صفحه ای با عنوان «همچون زندگی در جهنم:‌ بدرفتاری پلیس در کاله علیه مهاجران، کودکان و بزرگسالان» نوشته است که از گاز فلفل علیه پناهجویان حتی در حالی که آنها در خواب بوده اند و یا در موقعیت هایی که هیچ تهدیدی برای نظم عمومی نداشته اند استفاده شده است.

به گفته تنظیم گنندکان این گزارش، مقامات فرانسوی در این ارتباط سکوت کرده اند و حاضر به شنیدن در این ارتباط نیستند.

این گزارش می گوید پلیس بجز استفاده از گاز فلفل علیه پناهجویان، این گاز را روی آب و غذای پناهجویان می پاشد. همچنین پلیس در این منطقه اقدام به مصادره کیسه خواب، پتو و لباس های پناهجویان می کند.

پلیس همچنین مانع دسترسی این پناهجویان به غذا، آب و دیگر مایحتاج اولیه می شود.

هدف پلیس از این اقدامات مجبور کردن پناهجویان برای ترک کاله در شمال غربی فرانسه است. پناهجویانی که قصد دارند به بریتانیا بروند خود را به این منطقه از فرانسه می رسانند.

French police in Calais routinely abuse asylum seekers and migrants while French authorities ignore it: HRW</a> report. <a href="https://t.co/PyIIgkUMTR">https://t.co/PyIIgkUMTR</a> <a href="https://t.co/1Xn52QokI0">pic.twitter.com/1Xn52QokI0</a></p>— Kenneth Roth (KenRoth) July 26, 2017

دیده بان حقوق بشر با محکومیت این رفتارهای پلیس فرانسه، این شیوه رفتاری را نقض ممنوعیت رفتارهای غیر انسانی و تحقیر آمیز پلیس و همچنین نقض هنجارهای بین المللی رفتاری پلیس ارزیابی کرده است.

گزارش می افزاید که نمایندگان دیده بان حقوق بشر با معاون فرماندار کاله دیدار کرده است و این مقام رسمی بدرفتاری پلیس با پناهجویان را انکار کرده است.

دادگاهی در ماه مارس این رفتار پلیس را رفتاری غیر انسانی و تحقیقر آمیز دانسته است. دادگاهی دیگری در ۲۶ ژوئن به مقامات دستور داده است که امکان دسترسی پناهجویان به آب آشامیدنی، دستشویی و فراهم کردن امکاناتی برای دوش گرفتن و شستن لباس ها فراهم کرد. مقامات دولتی به این تصمیم اعتراض کرده اند و قرار است دادگاه تجدید نظر روز ۲۸ ژوئیه برگزار شود.

Police harass aid workers providing food, water, blankets, and clothing to migrants in #Calais – new hrw</a> report <a href="https://t.co/0619vW9fYJ">https://t.co/0619vW9fYJ</a> <a href="https://t.co/0u8zvBwEG9">pic.twitter.com/0u8zvBwEG9</a></p>— Michael Bochenek (MichaelBochenek) July 26, 2017

گزارش دیده بان حقوق بشر بر اساس مصاحبه با ۶۰ پناهجوی بزرگسال و ۳۱ کودک در منطقه کاله فرانسه و اطراف این ناحیه و در ماههای ژوئن و ژوئیه تهیه شده است.

حدود ۴۰۰ پناهجو که بیشتر از اریتره، اتیوپی و افغانستان آمده اند در خیابان های کاله و اطراف زندگی می کنند. تعداد کودکان بدون همراه در این منطقه بر اساس این گزارش ۲۰۰ نفر تخمین زده شده است.

دولت پیشین فرانسه، محل زندگی پناهجویان که به اسم «جنگل» شناخته می شد را تخلیه کرد با این حال هنوز صدها پناهجو در این شهر در خیابان ها بسر می برند. قصد آنها یافتن راهی برای رفتن به بریتانیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس پاریس پناهجویان افغان و اهل آفریقا را مجبور به ترک چادرهایشان کرد

یک هواپیمای مظنون به قاچاق انسان پس از چهار روز توقیف فرانسه را ترک کرد

کلیسایی در لیونِ فرانسه که میزبان پناهجویان جوان است