پلیس پاریس پناهجویان افغان و اهل آفریقا را مجبور به ترک چادرهایشان کرد

چادرهای پناهجویان در پاریس (عکس تزئینی است)
چادرهای پناهجویان در پاریس (عکس تزئینی است) Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک پناهجوی افغان که از شش ماه پیش در فرانسه به سر می‌برد همزمان با عملیات تخلیه پناهجویان از مقابل فرمانداری پاریس گفت: «از ماه آینده هوا سرد می‌شود و زیر چادر خوابیدن خیلی دشوار خواهد شد.»

آگهی

پلیس فرانسه سحرگاه روز شنبه حدود هزار نفر از افراد بی‌خانمان را که اکثر آنها پناهجو هستند از مقابل ساختمان فرمانداری منطقه «ایل دو فرانس» در پاریس تخلیه کرد.

این پناهجویان از روز چهارشنبه در مقابل ساختمان فرمانداری چادر زده بودند تا خواستار رسیدگی به وضیعت اسکان خود در آستانه فصل سرما بشوند. اکثر این پناهجویان اهل افغانستان یا کشورهای آفریقایی منطقه ساحل هستند.

عملیات تخلیه پناهجویان و افراد بی‌خانمان از مقابل ساختمان فرمانداری «ایل دو فرانس» در حضور ماموران پلیس فرانسه و از سوی ماموران فرمانداری و کارکنان شهرداری پاریس انجام شد. آنها این پناهجویان را به دو گروه خانواده‌ها و مردان مجرد تقسیم کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک پناهجوی ۲۴ ساله افغان که از شش ماه پیش در فرانسه به سر می‌برد همزمان با این عملیات تخلیه گفت: «از ماه آینده هوا سرد می‌شود و زیر چادر خوابیدن خیلی دشوار خواهد شد. من منتظر اسکان دائمی هستم نه اینکه مانند دفعه پیش فقط یک هفته در جایی اسکان پیدا کنم. من می‌خواهم اینجا زندگی کنم، خانواده‌ای اینجا ندارم، فرانسه خانواده من است.»

تعدادی از اعضای انجمن‌های حامی حقوق پناهجویان و افراد بی‌خانمان نیز روز شنبه در مقابل ساختمان فرمانداری حضور داشتند. یان منزی، بنیانگذار انجمن «یوتوپیا ۵۶» در واکنش به اعتراض پناهجویان به وضعیت اسکان خود و عملیات پلیس گفت: «ما موضوع را رها نمی‌کنیم و به نمایان کردن [وضعیت] افرادی که نادیده گرفته می‌شوند ادامه خواهیم داد.»

حدود ۵۰۰ پناهجو روز چهارشنبه در مقابل ساختمان فرمانداری «ایل دو فرانس» چادر زدند تا از مقامات فرمانداری بخواهند به وضعیت اسکان آنها رسیدگی کنند. شمار این پناهجویان و افراد بی‌خانمان طی روزهای بعد افزایش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل نیم میلیون دلار به پناهجویان افغان در تاجیکستان کمک کرد

یک مهاجر افغان در کاله فرانسه به ضرب چاقو به قتل رسید

دیده بان حقوق بشر: استفاده پلیس فرانسه از گاز فلفل علیه پناهجویان در کاله