Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر ارتباطات ایران: از مذاکره با اینستاگرام تا تقاضای رفع فیلتر توییتر

وزیر ارتباطات ایران: از مذاکره با اینستاگرام تا تقاضای رفع فیلتر توییتر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از احتمال توقف فیلترینگ هوشمند شبکه اینستاگرام خبر داد. بگفته آقای واعظی قرار است به زودی جلسه ای میان مقامات وزارت ارتباطات و مدیران اینستاگرام برگزار شود.

وزیر ارتباطات ایران تصریح کرد که در این دیدار مقامات ایرانی درباره «محدودیت‌ها» گفتگو خواهند. وی تاکید کرد که «موضوع پالایش در اینستاگرام را با مذاکره حل می کنیم.» آقای واعظی در بخش دیگری از سخنانش افزود که مدیران اینستاگرام اعلام آمادگی کرده‌اند تا درباره « برخی موضوعات که از نظر قانون، مقررات، سنت و فرهنگ» ایران قابل قبول نیست مذاکره کنند. وزیر ارتباطات ایران گفت در صورتی که دو طرف در این جلسه به توافق برسند و «اگر مشکل از مبدا حل شود تجهیزات فیلترینگ هوشمند» در جای دیگری استفاده خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا وزارت ارتباطات برخی از درخواست‌های فیلترینگ کانال‌های تلگرامی را اجرا نمی کند تاکید کرد در صورتی که این درخواست‌ها حکم قضایی باشند و به دستور مقام قضایی صادر شده باشند اجرا شده اند، وی در مقابل افزود: «در طول روز یک سری کانال‌های مختلف را از دو سه نفر سوال می‌کنند و برای ما می‌فرستند که ما اگر مستهجن باشد برخورد می‌کنیم و احتیاج به رای‌گیری هم ندارد. اما برخی از اینها محتوای دیگری دارند که اصلا این چیزها نیست، مسائل سیاسی است.» آقای واعظی در ادامه به دوران انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران اشاره کرد و گفت که در این ایام «کانال‌هایی وجود داشت که به نوعی از یک گروه حمایت می‌کرد و به ما گفته می‌شد که این کانال باید بسته شود.»

آقای واعظی همچنین تاکید کرد که امکان ارتباط صوتی تلگرام به دستور مقام قضایی بوده و ربطی به ضرر و زیان شرکت‌های مخابراتی ندارد.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنانش خواستار رفع فیلتر توییتر شد. وی گفت که کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ باید در تصمیمش درباره توییتر تجدید نظر کند. آقای واعظی همچنین با اشاره به استفاده برخی مقامات ایران از توییتر گفت که زمان آن رسیده تا این شبکه رفع فیلتر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی مسدود شد

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟